Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovam most kerult hozzam 3s...

A lovam most kerult hozzam 3s nagyon le fogyott adtam neki zabot adtam neki ledaralva a zabot es sehogy se akar hízni mit tehetnék?

Figyelt kérdés
2017. jún. 19. 15:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Zabtól a ló nem fog hízni.

Tegyed ki jó, erős füvű legelőre, ott hamar összekapja magát. Legyen féreghajtás, fogait nézesd meg, és esetleg konzultálj az állatorvossal, valami vitaminkészítmény érdekében.

2017. jún. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm
2017. jún. 20. 13:01
 3/8 anonim ***** válasza:
Kukorica esetleg,sok széna kiegészítőtápok. De elsőnek a fogait megnézetném.
2017. jún. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A kukoricával nagyon kell vigyázni, főleg, ha nincs szokva hozzá.

Még az jutott eszembe, hogy az abrakjára önthetnél lenmagolajat vagy jó minőségű (lehetőleg hidegen sajtolt) napraforgóolajat. Ehhez is folyamatosan kell a lovat szoktatni, először csak fél deci, aztán fél decinként növelni, különben hasmenése lesz.

Amúgy szerintem először is konzultálj állatorvossal, féreghajtás, plusz fogát nézze meg, meg azt is, hogy egyáltalán mennyire sovány az a ló. Sok amatőr lovas hajlamos a normális kondiban lévő lovat is soványnak látni, s nagyon sok az elhízott ló.

2017. jún. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Árpát adj neki
2017. júl. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A zab élénkít , árpa hízlal
2017. júl. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Árpa, kukorica, kicsi olaj, féreghajtó és fogreszelés. Esetleg lucerna.
2017. júl. 21. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépem már az árpát kapja le lett féreghajtózva és a fogát is megnézték
2017. júl. 21. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!