Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lótartás egyetemi levelezős...

Lótartás egyetemi levelezős hallgatóként?

Figyelt kérdés
Jövőre a Pannon Egyetem Georgikon karára szeretnék menni természetvédelmi levelezős szakra. Bp-i vagyok, tehát heti max. 3 napot lennék lenn. Olvastam, hogy az egyetemnek saját lovardája van, ami a hallgatóknak kedvezményes lótartást biztosít. Levelezősként megérné lenn tartanom a lovam úgy, hogy csak hétvégente lennék vele? Meg lehetne oldani, hogy más, nappalira odajáró lovas hallgató legyen a lovammal hét közben?

2017. jún. 19. 17:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát, csak úgy nem adnám oda senkinek, először lássam, hogy lovagol.

Nézd, levelezős vagyok én is, munka mellett. A tananyag ugyanannyi mint nappalin, csak neked kell beosztanod az idődet. Majd rá fogsz jönni, hogy nagyon nem egyszerű, időmágusnak kell lenni. Tudnál nappali mellett lovazni? Esetleg dolgozni?

2017. jún. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Mindenképp szeretném megismerni előtte aki lovagolná a lovam, ő a mindenem, nem adnám oda csak úgy bárkinek. Ezért is választanám ezt a lehetőséget, mert neki vidéken sokkal jobb, és így, hogy minden hétvégén lent lennék, és nem a büdös városban, még a lónak is sokkal kedvezőbb lenne, hogy hét közben legelhet a jó levegőn (ez sajnos a mostani pesti lovardájáról nem mondható el).

Sajnos Bp-en nincs ilyen szak, amire szeretnék menni, ezért mindenképp vidék jön szóba. Nappalira nem tudnék menni vidékre, Bp-hez vagyok kötve.

2017. jún. 19. 18:23
 3/8 anonim ***** válasza:

Közös lónak túros a háta. Nyilván minden megoldható, de nagyon sok szerencse kell ahhoz, hogy normális lovast fogj ki, és mindenképp írass szerződést, akárkinek adod is oda, hogy mozgassa!

Pl, kinek a felelőssége és anyagi terhe, ha a ló lesérül (akár lovas alatt, akár pl a bokszban), ki körmöltet, melyik cuccod használhatja, rakhat-e rá más nyerget, ugorhat-e a lóval, felteheti-e rá a családtagot, barátot-barátnőt, mehet-e terepre, kötelező-e az edzői felügyelet, ha igen, milyen gyakorisággal, hívhat-e saját edzőt... stb-stb.

Minél több a konkrétum, annál kevesebb később a rendezhetetlen kérdés.

2017. jún. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én is aggódom, ha nem találok megfelelő lovast, legalább abban bízom, hogy a lovardával meg tudok egyezni valahogy (ha csak az istállóban állna és nem vinnék ki a legelőre, semmi értelme nem lenne, hogy ott tartom).
2017. jún. 21. 02:28
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de én ezt sosem értettem, miért akarod, hogy más lovagolja a saját lovad? Attól, hogy pihen amikor nem érsz rá semmi baja nem lesz. De attól, hogy ketten lovagolják összevissza és kitudja milyen károkat okozhat benne a másik lovas, attól lehet baja. Szerintem vagy hagyd otthon vagy vidd át, én úgy vagyok vele, hogy akármilyen jó lovas, lehet nálam profibb stb, de én a lovamra felülni senkit se engedek.
2017. jún. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mondjuk az nem árt a lónak, ha nem csak az én segítségeimhez szokott, és más is el tudja lovagolni, ezért még itthon is fel szoktam rá ültetni mást, hogy szokja a ló. A hétköznapi lovazást nem úgy értem, hogy napi 2 órát idomít vele egy ismeretlen lovas, csak akkor érezném jobban magam, ha lenne egy kedves lovas, aki szeretgeti, lepucolja, karámozza, néha felül rá, amíg nem vagyok, szóval egyszerűen csak szereti valaki, és nem csak a lovásszal van kontaktja egesz héten. Nyilván nem olyan lovast keresnék, akinek hatalmas céljai vannak a lóval.
2017. jún. 24. 01:44
 7/8 anonim ***** válasza:
Én ölnék egy ilyen lehetőségért, de baromi messze vagy :( de ezzel együtt is mindig rizikó, mert ha a saját ló lesérül, akkor oké, tiszta a helyzet. De ha másé sérül le alattam? Vagy mi van akkor, ha bekóliázik? Mert egy kólika műtétet tuti nem tudok kifizetni, meg jó eséllyel nem is miattam kapta, de biztos van olyan gazda, aki rám verné a dolgot élből, stb. Szóval én pl már csak ezek miatt is, de lehet, hogy minden vágyam ellenére se mernék belemenni ebbe.
2017. jún. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia, én a Georgikonra járok nappali tagozaton, a lovardába is jártam egy ideig. Szerintem nagyon normálisak a lovászok, a lovarda vezető, az oktatok is, a lovakkal is szépen, normálisan bánnak. Szinte biztos vagyok benne, hogy meg tudod velük beszélni. Már volt ott több bértartásos ló is.

Írj, ha tudok valamiben segíteni. Szerintem biztosan találnál valakit, aki lovagolná hétközben.

2017. dec. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!