Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kötöfékkel lehet lovagolni?

Kötöfékkel lehet lovagolni?

Figyelt kérdés

2017. jún. 22. 15:36
1 2
 1/12 anonim válasza:
22%
Nem. Az a ló kikötésére szolgál csak. De kipróbálhatod. Próba cseresznye. :D
2017. jún. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
26%
Akkor már inkább kantár (és kötőfék) nélkül
2017. jún. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Lehetni épp lehet, de nyilván más a segítségadás egy kötőfékkel mint egy kantárral. De alapvetően semmi se zárja ki.
2017. jún. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
30%
Lehet! Én is így szoktam! A kantár az egy "kínzóeszköz" a ló számára. A vezető szárat a nyakába szoktam kötni és azt meg tudom fogni. És tudod mi a jó még? Ha így szőrén ülöd meg a lovad. Az szabadság..😉 De ha akarsz használjatsz nyakmadzagot is..😉😉😉
2017. jún. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
34%
Nem kötőfékkel nem lehet lovagolni. Próbáld inkább lóval.
2017. jún. 25. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó suttyók lovagolnak kötőfékkel,az igénytelen,lecsúszott lókergetők. Normális lovasok adnak annyi tiszteletet a lónak és maguknak ,hogy kulturált felszerelést használnak (akár egy alapkantár) . Ezek a kötőfékes,madzagos marhák nem lovagolnak csak utaznak a lovon,de azt is csak a bezombult birka lovakon .
2017. jún. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Lehet de attol fugg hogy mennyire iranyithato a lovad ha pl szabdon idomitott vagy ilyesmi akkor igen vagy ha nem egy arab probald csak ki
2017. júl. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%

Lehet, többféleképpen.

Van tényleg az a suttyó, idióta és igénytelen "csak-lusta-vagyok-kantárt-venni" mód.

Van amikor csomózott kötőfékkel lovagolsz, szabadidomítasz, legalábbis próbálgatod. (Mármint próbálsz a szabadidomításba kicsit belemélyedni és ahoz pl. alapeszköz egy csomózott kötőfék)

Lehet pl. lovastáborban szőrézni random zablanélküli, vagy nem szőrén, én már lovagoltam általam összedobott zablanélküli kantárban.


Azoknak pedig, akik szerint kantár nélkül nincs minőségi munka: https://www.youtube.com/watch?v=5VKk90NyjOM&t=74s

2017. júl. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
37%

Attol fugg menyire iranyithato a lovad

En nekem peldaul el megy terepen is meg allithato mert rengeteget dolgoztam vele szabadidomitassal

Aki azt mondja hogy az aki nem mindig hasznal kantart a lovaglashoz az egy suttyo hulye az ilyenek az elkenyeztetett finnyas kis pinak akik versenyre jarnak a tobb millios lovukkal es nagyon nagyra vannak magukkal a kis dijait mutogatja

Az ilyen csak a gyozelemert lovagol

Az ilyen nem tudja milyen erzes az pedig csodalatos szabadnak erzed magad meg ha egy pillanatra us de akkor igazan ❤❤

Nem kell el tulozni at lehet magadat adni a lovaglas elvezetenek szabadon💖

En peldaul imadoook😍

2017. júl. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
89%
Persze hogy lehet. Nem muszáj a kantárt használni a lovagláshoz. Erre van kitalálva a nyakmadzag is,ezért ha ezzel az eszközzel lovagolsz nyugodtan rajta maradhat a kötőfék is( vezetőszárat ne hagyd rajta azért😉)De ha még zöldfülű vagy a lovaglásban akkor én még a kantárt ajánlom neked,a nyakmadzag már egy kicsit kemény dió lenne egy tapasztalatlan lovas számára. Ha viszont már tapasztalt vagy akkor hajrá!
2017. júl. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!