Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez a lo nagyon fura stilusban...

Ez a lo nagyon fura stilusban ugrik sikeresen? (video)

Figyelt kérdés

Szoval itt van ez a lo es nekem ugy tunik hogy valami nagyon fura stilusban ugrik. Az mar rogton latszik hogy nem lehet egyszeru lovagolni rajta de az ugrasokon nagyon fura. Szerintem iszonyatosan kozelrol ugrik el es nagyon szeleset ugrik. Ezzel minden rendben is lenne mert ezek nem nagy akadalyok de vannak videok ahol 150 cm-es palyan is ezzel a stilusban versenyzik latszolag eredmenyesen. De ha ez a fajta ugrostilus ilyen jol mukodne akkor latnom kene a nagy dijugrato pl FEI versenyeken is ilyen stilusban ugrani a kepzett dijugrato lovakat

Nektek mi a velemenyetek errol?


[link]



2017. jún. 26. 21:35
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Itt pedig mar egy olyan video lathato amikor nagyobb magassagon ugrik versenyen (ahol ugyebar tobb akadaly is van es nem lehet raeohanni egy akadalyra mert akkor a fordulok tul szukek stb...

A lenyeg hogy itt is elso helyezest ert el es ugyanugy megfigyelheto a fura ugrostilus mint az elozo videoban csak itt mar magasabbak az akadalyok


[link]

2017. jún. 26. 21:43
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Valami fríz vagy spanyol is lehet benne, azért ilyen fura.. Mondjuk, a nagyobb magasságok előtt én adtam volna egy kis díjlovaglást is, mert szemmel láthatóan fogalmuk nincs arról, hogy hogyan kell keretben lovagolni meg a hátát használni a lónak. Innen is a fura ugrás, mert csak a lábait használja. De végeredményben elboldogul vele.
2017. jún. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

A jó ugróstilus és a jó basküll nem mindig jár együtt az eredményességgel. A képesség tudja kompenzálni a rosszabb stílust is, míg a jó stílus nem képes pótolni a képességet.

Részint ez a megoldás is a kérdésre, miért nem látsz rengeteg ilyet magas szinten - mert nem ez a stílus teszi az eredményt.


Ami itt még jól látszik, az viszont tényleg a képzettség hiánya, ez a ló csak rárongyol az akadályra, és majd lesz valami alapon ugrik. Külön rossz pont, hogy nem csak a lovagoltsága pocsék - és nem a ló nehezen lovagolható, hanem a lovas trehány -, de a külleme sem egy kiköpött ugró alkatra enged épp következtetni...

2017. jún. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat mentek a zoldek!

Varok meg mas velemenyt is de az utolsoval egyetertek es logikus a magyarazata

Ezen felul azert johetnek meg boven velemenyek!!!

2017. jún. 27. 22:09
 5/19 anonim válasza:
30%
Szia! Ez a lovat szerintem nem díjugratásra képezték, mert látszik a vágtáján, ügetésén, hogy díjlovaglásra van képezve! Egyszerűen lehetne lovagolni, ha nem ugratnának vele. Ez tipikus díjlovas ugrás. Egy díjugrató FEI versenyre nem neveznek díjlovas lóval!
2017. jún. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez se nem díjlovas, se nem ugró, hanem egész egyszerűen egy képzetlen ló.
2017. jún. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy nem ugratsz egy lóval, de az közeledik három jármódban, még nem lesz díjló, mint a mellékelt ábra mutatja. Ez egy hihetetlenül képzetlen ló, én E8ból is kidobnám. Nem, hogy ugratni, de még csak így csapatni se lenne szabad, belovaglásra lenne szüksége.
2017. jún. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
30%

Ez azért nem 150 cm-s pálya, hanem kb 125 cm.

Így se semmi, nem azért mondom. A lovas is sokat számít, az első videón a csaj nagyon húzta, meg elég rossz egyensúlya van, a második videón sokkal jobban ugrik a ló, bár ott is látszik, hogy nem egy jó stílusban.

Nem jó az ugrása íve, nem az akadály fölött éri el a legmagasabb pontját, hanem még az ugrás után is emelkedik, mert a hátulját csak így tudja átvontatni. Felemelni (a hátulját) nem tudja, mert ahhoz az kéne hogy megemelje a hátát az elugrásnál.

Lehet mocskolódni, hogy hiányos a képzése, de vannak lovak amik egyszerűen így ugranak, és a világ legjobb lovasa sem tudja rávenni, hogy ne a maga stílusát használja. Szerintem a második videón lovagló lány ügyes, biztos jó edzője van, biztos megpróbálták tanítani a lovat hogy jobban használja a hátát, hiszen rengeteget javult.

Tenyésztésbe mindenesetre nem állítanám a lovat, de ha nem üt és szívesen ugrik, akkor miért nem vinnék akár FEI versenyekre? Nyilván 160-ra nem fog feljutni, de 125-ös számok már vannak.

2017. júl. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem az ugrás stílusa teszi képzetlenné. Az, ami ugrás előtt, után, illetőleg két akadály között történik, az mutat rá súlyos hiányosságokra.

Tenyésztésbe ettől még vehető, annyit kell szem előtt tartani, hogy ez nem ugró vérvonal éppenséggel... kocsiba lehet viszont kiváló.

2017. júl. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat mindenkinek ment a zold!

Azert en sem mondanam ezt a lovat dijlonak...alapvetoen problemaja van az ugetessel es a munkatempo betartasaval

En szerintem is ujra kene kepzeni a lovat mert szerintem nem jo a lonak hogy nulla kepzettseggel nulla alapokkal kuldik magasabb palyakra

2017. júl. 8. 11:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!