Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lóvásárlás, verseny?

Lóvásárlás, verseny?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jövőre 14 éves leszek és addigra talán apa és anya is mégjobban megtanul lovagolni.( Mert most anya szabadon vágta,apa ugratás). Szóval elég lesz a tudásuk saját lóra. Csutakolás nyergelés megy nekik,nekem nyáron 2. Éve megyünk egy kisebb farmra segíteni és azthiszem eddig jól helyt álltunk :D Erről most ennyit. Az én tudásom a kisebb versenyek,távlovaglás és kisebb ugró verseny.( inkább ígymondom a díjugratás azért már komolyabb :D)és jövőre helyet is tudnák nekik biztosítani..2hektár legelő egy kisseb istálló. Szóval akkor vennénk 2-vagy-3 lovat. Azt hozzá kell tennem hogy egyszer egy rövidebb időre egyik ismerősünk lovaira is vigyáztunk. Ezeket csak azért írtam le hogy ne az legyen hogy semmit se tudunk azt rögtön 3 lovat akarunk. Igazából csak arra lennék kiváncsi nekem 165cm nővésben :D és 45kiló mellé milyen lovat ajánlotok amivel akár nagyobbakat is tudok ugrani és hosszabb túrákat is bír. Nagyobb ugrásnak 100cm-gondoltam amit már lovasiskolába ugrottam.Nem felvágásból írtam ezt az egészet csak tapasztalt emberek véleményét szeretném kérni és amit esetleg nem tudhatok akármi😊 Köszönöm a válaszokat! Helyesírás bocsi de sietek is!


2017. júl. 15. 21:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
én a helyedben hannoverit vennék, eléggé jó ugrók, és az áruk is inkább esik az elfogadható kategóriába, mint egy holsteini vagy egy oldenburgi lóé. viszont semmiképp se ti válasszátok ki egyedül. mindenképp kérjetek segítséget egy tapasztaltabb személytől! :)
2017. júl. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Valószinű akkor edzőnek a segítségét kérjük.☺
2017. júl. 15. 23:04
 3/11 anonim ***** válasza:
Akkor olyat vegyétek, ami ugrik sportoló, gidrán, kíséri, furioso... Ha megfelelően fel van készítve akkor bármilyen lóval lehet túrázni 20-40 km-eket. Viszont a távlovaglás más tészta, arra arab telivér vagy shagya való. Ha az ugró vonalat vinnék akkor a fenti fajtákból már lehet válogatni, ja sok pénzetek van akkor még kwpn (holland sportló), hannoveri, holsteini... Szóval rengeteg fajta van. Egy olyan ló, amivel versenyezni is lehet 600-800 ezer Ft.-ról indul.
2017. júl. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Inkább olyan 400-500 000-et.

De szerinten megfelelő edzés mellett ilyen lóval is szépen lehet teljesíteni.

A másik amit köszönök hogy nem kezdett el mi mindenki areól írni hogy egyed és nem fajta... Mert hát ugye shagyaval ti se ugranátok annyira..

2017. júl. 16. 09:11
 5/11 anonim ***** válasza:

Sportló fajták, vagy gidrán, kisbéri. Nekem már a furioso is határeset, bár nyilván itt az sem mindegy, milyen szintű ugrásokról beszélünk, mert 90-100 cm-en a lipicai meg a nóniusz is elmegy.

Egyébként szóba jöhet a(z angol) telivér is, mert pl militaryn elég jól szerepelnek, a gidránnal együtt.

2017. júl. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Shagya való lehet ugrani, de nem lesz belőle nagypályás ló de 110-120 cm-ig élmény az is. Bár elég sokszínű a fajta vannak magasabb erősebb egyedek, de vannak kisebb filigránabbak is. [link]
2017. júl. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A ló részéhez nem szólok hozzá, csak a vevéshez. Mindenféleképpen vigyél magaddal/ vigyetek magatokkal állatorvost is.
2017. júl. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Neg hogy senki nem írt negatív dolgokat :) tartáshoz tudtok eseeg valami speckót írni

😊 ?

2017. júl. 18. 21:40
 9/11 A kérdező kommentje:
Bocsi telóval vagyok
2017. júl. 18. 21:40
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyan nincsen lovam, de jól nézzetek utána a betegségeknek és a tüneteiknek. Nem tudom hogy otthon vagy bertartasban lenne attol is fugg sok minden. De a lenyeg szerezzetek meg tobb tapasztalatot es ugy semmi gond nem lehet
2017. júl. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!