Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szabadidomitasnak mi a lenyege?

Szabadidomitasnak mi a lenyege?

Figyelt kérdés

Van egy 8eves kanca hucul keverek lovam nagyon ra ferne egy kis idomitas tanitas

Es az lenne a kerdesem hogy valaki ki tudna fejteni ennek a lenyeget hogyan lezdjem



2017. júl. 18. 01:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Már önnmagában az rossz, hogy csak azért akarod ezt az egészet elkezdebi mert" ráférne a pacidra. Nem ezzel a tudattal kéne elkezdeni. Hanem azzal, hogy szeretnéd közelebbről megismerni a lovadat és bizalmas kapcsolatot szeretnél vele építeni. Ha csak azért akarod mert " ráférne"akkor inkább neki se kezdj. Mert ez kapcsolatépítés. Sok türelem és idő kell hozzá. És nem magadért teszel semmit hanem a lovad és a te jövődért. Én egy szabadidomító vagyok most jól figyelj. Vana szabadidomítás. De biztosan hallottál már Parelli 7 játékáról is. Én azzal kezdeném. Utánna jöhtenek az szabadidomító elemek gyakorlásai ( követés, kiterelés, küldés) De addig amíg nem érzed hogy jól eggyütt tudsz működni a pacóddal és még nem ismerted meg teljesen addig Parellizz. De ! Legelső lépésként azt ajánlanám, hogy ülj be a bokszába vagy karámjába pár órácskára és figyeld meg a viselkedését. Mire hogyan reagál. Meg az már önmagában építi a bizalnatokat ha ott vagy vele. Ha már ezeket a dolkokat megoldottad akkor jöhet a Parelli. Figyelmesen és türelmesen csináldd a dolgokat. És ha lehet. Akkor egy játékot lasaan csinálj minél több figyelemmel. Ezek bizalom játékok. Egy játékra sok időt szánj. Ha mind a hét játék meg van akkor a szabadidomításnak neki kezdhetsz. Azt ajánlom h9gy olvass utánna a neten hogy mit hogy de mondok pár tippet és ötletet. Felszerelések amikre a Perellizésnél és a szabadidomításnál biztosan szükséged lesz:

1. Csomózott kötőfék( úgy is hívják hogyparelli kötőfék)

2. Parelli kötél( azaz egy olyan vezetőszár aminek can súlya és NEM vészkarabínerrel van ellátva)

3. Kontaktpálca/ répabot

4. Késöbbiekben nyakmadzag.


A szabadidomítás alatt feltétlen legyen a lovadon ínvédő meg pataharang, attól függ mit szokott használni. Ha nem szokott használni akkor nem kell rá semmi. Fontos szabály hogy ne lovazz soha napszemüvegben. Mert a ló ak kell az emverrel egyfajta szemkontaktus. Ne feledd türelem! Figyelem! Kitartás! Bizalom! Nyugalom! Sok időt szánj rá ne kapkodd el a dolgot. És fontos hogy te is szeresd amut csinálsz. Mert az csak úfy hatékony.


Ajánlok valamit: menj fel a patas.hu oldalra. Az egy híres szabadidomító Tászler Melinda oldala. Ott reklámoz egy oktató dvd t. Nekem az nagyon bevált. A Parellu módalszerek véghezvitele pedig egy csomó oldalon fenn van. És egyszóval a szabadidomítás lényege amire a kérdés is hárul az a BIZALOM!


Sok sikert céljaid megvalósításában. Ne feledd türelem! Idő!


Üdv: Egy szabadidomító.


Ha bármi kérdésed van még írhatsz privát üzenetet nyugodtan. 😉

2017. júl. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Továbbá még ki ahygtam valamit! Soha ne üsd! Ne emeld fel a hangod! Ne bántsd a lovadat! A jutalom soha ne finomság hanem símogatás és dícsérő szó legyen
2017. júl. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
De ha nem ismered az idomítási módszereket, és baj van a lovaddal, maszekolás, és a ló potenciális elrontása helyett miért nem szakembert hívsz? Ha szabadidomítással foglalkozót, akkor olyat.
2017. júl. 21. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
26%

Én ezzel nem értek egyet. Mert kapcsolatot építeni bárki tud. Én is csak egy kislány voltam amikor beültrm egy legelő méneshez és figyeltem a viselkesésüket. És A saját lovammal elkezdtem Parellizni. Semmilyen szakember nélkűl. Szakembert a mű lovasok és azok a lovasoo hívnak akiknek nincs önbizalmuk, mert nem merik megpróbálni , hogy milyenek maguk. De a lovaddal nem egy szakembernek, hanem saját magadnak, a saját akaratodból, a saját önbizalmadból VELED kell kapcsolatot építenie.


Üdv: egy szabadidomító

2017. júl. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja. És nyilván akinek nagy az önbizalma, az soha nem tudja elrontani, mert ösztönösen lett hozzá, és olimpiai lovakat képez szabadidejében. Huhh.
2017. júl. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
40%

Figyelj. Annyit mondok, hogy a saját lova. És bizalommal semmien lovat nem rontottak el még. Mert bizalmas kapcsolatot tud építeni. Parellizni most mindenki Parellizik. Ha látnád a neten egy 5 éves lány a lovát szabadidomította és nem lett baj. Ebből nem lehet baj. Mert ez csak a bizalmas kapcsolat építésére van. Ez nem idomítási gyakorlat. Ez egy játék. Egy szép játék. Amiben ló és lovasa eggyütt van. És a lónak ez mind természetes. Ez játék. Idomítani tényleg ne idomítson egyedűl. De a Parelli és a Natural Horse Man Ship training( azaz a Liberty training- azabadidomítás) az egy játék a lovaddal. Amivel szebbé teszed a napjait. És utánna majd bíztok egymásban.


Egy ló lovas nélkül is ló, de a lovas ló nélkűl csak egy egyszerű ember.


Nincs szebb kapcsolat annál, mint amikor a ló és lovasa játszanak és örűlnek. De ha nem ismered ezeket a dolgokat akkor ne is kommentelj.



Üdv: egy szabadidomító



Ui.: Semmien potenciális elrontásról nincs szó. Persze a mai lovasok nagy része csak versenyez és nem törődik azzal hogy mi a jó a lónak.


Elmondom neked életemben nem voltam még versenyen. Mert nem is akarom a lovamat stressz alá rakni. Úgyhogy ne beszélj olimpiákról.


És nem tudom de én nyereg nélkűl szoktam lovagolni és kantár nélkűl. Azok má csak dísznek vannak. És elárulom. 14 éves vagyok. És 12 évesen kezdtem el egyedűl ezt az egészet. És nem volt szükség szakemberre, higy meg mondja a lovammal való kapcdolatomat.


Pedig a lovam amikor megérkezett hozzám kifejezetten utált. Rámfarolt rúgott, harapott, ledobott. Én meg üvöltöttem vele. Ezt a mai nap8g is bánom. Aztán elkezdtem ezt az egész ügyet. És nagyon jó a kapcsolatunk. Követ nem is kell vezetnem. Terepről semmi féle segítség nélkül haza vitt amikor ráájultam a nyakára mert nem ittam elég vizet. És vigyázott rám. Megrugdosott egy lovat mert au engem meg akart harapni. Ő mostmár a védelmezőm és én nagyon szeretem. Ilyen egy bizalmas kapcsolat. És ezt mindenféle segítség nélkűl egyedűl értem el..

2017. júl. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!