Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ügetés kapaszkodás nélkül?

Ügetés kapaszkodás nélkül?

Figyelt kérdés
A könnyű ügetést tanulom futószáron, egyelőre úgy, hogy elől a nyeregben kapaszkodom... Mivel mindent jól csinálok, legközelebb el kell majd engednem, hiszen nem kapaszkodhatok bele örökre... :) De akkor hova tegyem a kezem, nem nagyon tudom elképzelni, ráadásul eléggé félek is hogy leesek...
2017. júl. 20. 13:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Hidd el, azért mert elengeded, nem fogsz leesni. Szorítasz a lábaddal és kész. Így is meg kell tanulni. A kezedet meg szerintem tedd csípőre, vagy a combodra, mi így csináltuk régen.

Na majd ha el kell engedned és még kengyel nélkül is kell ügetned, az már nagyobb szívás.:D sok sikert!

2017. júl. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mondani fogja az edző, mit csinálj. Egyébként általában combra, derékra vagy a nyeregkápa felett lebegtetni, mintha szárat fognál. Onnan, ha megbillensz, vissza tudsz kapaszkodni. De sokszor csak az egyik, majd a másik kezet kérik. Egyébiránt megsúgom, hogy nem a kezed, hanem a lábad tart meg :) Ha eddig nem estél, nem kell tőle félned. Amúgy előbb vagy utóbb (remélhetőleg utóbb) lesz engedély nélküli leszállásod. Ügetésből marha szerencsétlennek kell lenni ahhoz, hogy komolyabb bajod legyen. És ha nem lennél kész erre, az edződ nem kérne meg rá (áldott legyen a gondos futószáras leckékért).
2017. júl. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2017. júl. 20. 14:01
 4/5 anonim ***** válasza:
Eloszor egyik kezzel engeded el aztan a masikkal aztan majd mindkettovel (nem feltetlenul azon az oran) es vagy a combodra csipodre vagy vallmagassagba egyenesen oldalra kinyujtava (de ez hosszutavon nem mukodik :D)
2017. júl. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én egy óra alatt tanultam meg. Nem ment vmi jól, én gyakran elbizonytalanodtam és akkor újra gyorsan belekapaszkodtam a nyeregben. A következő órán egyből szőrén voltunk terepen, majdnem leestem de nem történt meg. Nyugi, nyeregben nem fogsz leesni :) (kicsi az esély)
2017. júl. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!