Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mekkorát ugrassak a lovammal?...

Mekkorát ugrassak a lovammal? A többi lent 👇

Figyelt kérdés

Lehet kicsit furán hangzik ez a kérdés , de nem rég kaptam a lovamat és még nem ugrattam vele . A lovam egy hucul olyan 147-150 cm -er . Valaki akinek hucul lova van vagy volt vagy kb.akkora méretű lova van az tudna nekem segíteni ?

Előrre is köszönöm ❤



2017. júl. 20. 13:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szokásos első válasz: edző...? Üsse kavics: bárki, aki a földről figyel és többet ért a lóhoz/lovagláshoz, mint te?
2017. júl. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Cavalettit. Vagy azt se, ha az edződ nem mondja.
2017. júl. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
nálunk hafi van,az kb egy magas a hucullal, és mi olyan 1 m körül szoktunk ugrálni vele.. én is az edzőt ajánlom. Bár nálunk a hafi nem annyira szeret ugrani, inkább cavaletti, meg díjlovaglás, ez a lótól is függ...
2017. júl. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
1m-ig megugorja az összes akkora ló az akadályokat ;) próbálj először csak kis X-et ugratni, aztán 50-60 cm-es meredeket(kezded 30-40-50 stb) Aztán ha úgy érzed, emelhetsz 80-90 cm-ig is. Ugrass összetettet, sőt próbálj meg fatörzseket is(terepen ha látsz és nem "magasabb" 50 cm-nél, akkor azt mindenképp próbáld meg) mert a ló is élvezni fogja ;)
2017. júl. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Megfelelo edzovel, lovassal, kepzessel el lehet jutni barmilyen loval 80-90centiig
2017. júl. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszok.

1. Nincs edzőm , Apa ért a lovakhoz , lehet nem úgy mint a lovasoktatóm , de a 100 % - nak a 80% -át tudja . Az edzőm elköltözött és a környéken nincs más lovarda így úgy döntöttunk hogy elvisszük "haza".

2. A lovam a régi helyén inkább x- et ugrott.És már mi is csináltunk x- et , de az inkább át lépés volt nem ugrás . Viszont a sima akadálynál ugrott

3. Mi eddig csak olyan 50-60 cm körül volt amit ugrattunk , de az ment neki így lehet hogy majd növeljük

2018. ápr. 22. 14:03
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha apud a 100% 80%-át tudja, jelentkezzen Branderupnál, mert szerintem még ő is szívesen tanulna tőle...
2018. ápr. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!