Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem tudok futószárazni?...

Nem tudok futószárazni? Elfelejtettem?

Figyelt kérdés
pár éve kaptam egy 5 éves nyers Welsh pónit. 1 éve alakult köztünk bizalom, mivel én is olyan alap szinten álltam mint ő. Már parellizni is szoktunk. De olyan, mintha egyik napról a másikra megváltozott volna. Eddig apa futószárazta, de semmi probléma nem volt vele. Most 3 hónapja csak én foglalkozom vele, eddig teljesen simán ment az egész, már szinte mondhatni be van lovagolva, a zablát is beveszi kis küszködéssel, meg lovagolni is szoktam. Most 2 napig abbahagytam a futószárazást mert rossz volt az idő, nagyon zavarta őt a szél. Ma kimentem hozzá a legelőre, futószárazni akartam. Kezdődött úgy, hogy az elején már a zablát sem vette be. Pedig az utóbbi időben magától nyitotta ki a száját, és beledugta a fejét. Minimum 45 percet szórakoztam vele, de nem vette be. A végén már rúgott is. Jó, mondom akkor neki állok kötőfékkel futószárazni. Na igen, állandóan felém fordul, nem akar semmit csinálni, rászólok, hogy “Üget!!“ de nem érdekli, mindig megáll, és felém fordul. Nyilván az első gondolatom az volt, hogy én csinálok valamit rosszul, ezért odahívtam magamhoz, ellenőriztem, hogy jól van-e rajta minden. Problémát nem találtam, akkor menjünk az ellenkező irányba. Ott is ugyanezt csinálta, különbség nem volt. Ha nagy nehezen el tudtam indítani lépett egyet-kettőt és megállt, felém fordult. Ezt el játszottuk 3x 4x, aztán kihívtam apát, hogy nézze meg mi lehet a gond. Átvette, szóra ügetett, vágtázott, mindent amit kért tőle. Gyönyörűen dolgozott. NEKI! Én odamentem, kezdte elölről a hepciáskodást, megáll, szembe fordul. Apa elindította nekem, 2 kör után megállt, szembe fordult. Apa azt mondta, hogy nagyon a fejénél vagyok. Ezt nem igazán értettem, aztán azt mondta, csináljam úgy mintha fogócskát játszanánk, én kergetem, (elméletben) ő meg szalad előlem. Hogy elvileg így kell felfognom. Jó, megpróbáltam, kicsit hátrébb álltam, hogy “ne legyen annyira a fejénél“ de nem sikerült, mindig megáll és szembe fordul. De apának meg megcsinál akármit. Már napok óta nem tudom futószárazni, apa futtatja le helyettem, nem tudom mi lelte. Lovaglásról meg nem is beszélve, még fel se ülök a hátára, már elkezd ügetni vagy vágtázni. Eddig egy helyben megállt, és türelmesen megvárta még felszállok. Ma már ha nagy nehezen felülök rá, elkezd ügetni, de úgy, hogy lehetetlen visszafogni, és jobbik esetben beugrik vágtába, vagy ledob. Szakértőt sajnos nem tudunk hívni, mivel nem ismerünk a környéken egyet se. Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszokat!

2017. júl. 26. 14:32
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
Tipikus pónibetegsége van: pofátlan a gyerekkel.. Ezt sajnos senki nem tudja lejátszani helyetted, és nem biztos, hogy meg fogod tudni oldani a dolgot. Egyszerűen föléd került a rangsorban. Az esetleg megoldás, ha apud beáll veled a körbe, és amint megáll a póni, felülírja az ötletet. Volt már a lovardánkban is védőmellénybe dugott pálca, ostor az edzőnél... Ha egyszer eléri őket az ötlet, nagyon nehéz kiszedni abból a szikla fejükből.. A másik meg, ha felülsz rá, apukád legyen ott, és amint megmozdul, pofozza le vagy hurrogja le, hogy Ő nem tűri el tőle ezt.
2017. júl. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm, megpróbálom. :/
2017. júl. 26. 15:24
 3/37 anonim ***** válasza:
100%

De ha írsz helyet, megyét legalább, lehet, hogy tudunk írni szakembert a közelben.

Amúgy tényleg tipikus eset, a nem kellően képzett lovasnak a fejére nőtt, dominánssá vált a póni. Lehet kezelni, de biztosabb és biztonságosabb, ha hozzá értő segítséged van ebben.

2017. júl. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%
Rádkapott. Ha befordul mutasd meg neki az ostort, ne simogatni. Nem tisztel mert csak bögyörgeted, apád gondolom helyre rakta párszor őt tiszteli, neki dolgozik. Mutasd meg neki ki a főnök és nem tűröm ezt a viselkedést. Most már rádrúgott, mi lesz ha el is talál?
2017. júl. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jól tudja mit kellene tennie, csak nem érdekli. Addig hajtsd, míg el nem indul. Nagy csatt mögötte a földre, akár többször, ha nem jön be, csapj a farára. Esetleg próbáld meg futószár és minden egyéb felszerelés nélkül körbe hajtani, hátha lesz egy minimális menőkedve. Jelenleg feletted áll, ezt csak te tudod vele tisztázni.
2017. júl. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
Igen, valóban, apa adott párszor neki, és nektek is igazatok van, én mindig sajnálom megütni, ha megharap rászólok és nem adok neki. Mindig félek, hogy én erősebb büntetést adok neki, mint amit érdemel. De mi van, ha tényleg én csinálom rosszul? Akkor ok nélkül ütök a farára. Futószár nélkül tajtékosra futja magát, úgy élvezi, nálunk az a játék, hogy elengedem és had szaladjon. Mit csináljak, ha nem ismerem fel mikor hibázik ő, és mikor én? Ja, és Heves megye, Adács, Gyöngyös melletti település.
2017. júl. 26. 17:15
 7/37 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, nem vagyunk mi Monty Robertsek...

Adj neki egy pofont, ha megharap. Ő sem sajnál téged.


Képzeld el:


Csak babusgatod a lovad, nem kap büntetést egy harapásért. Egyszer csak azon kapod magad, hogy leharapja az egyik ujjad, és úgy megrúg, hogy kómába esel. Szüleid kijelentik, irány a vágó. Az ő érdekében neveld meg!

2017. júl. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%
Meg a másik, amit többször is leírtak már: ha a lovaknak bajuk van egymással, pl az egyik piszkálja, csipkedi-harapja a másikat, annak az a vége, hogy a vegzált ló hátat fordít, és páros lábbal rúgja fel a cseszekedőt. Most ehhez képest mi az, amit tőled kaphat?! Nem szeretek én sem lovat verni, de egy-egy jó alkalommal adott seggbe rúgás, főleg a póniknál nagyon nem árt. Helyre kell rázni néha a meszet az agyukban, hogy használni is tudják. Onnan meg legközelebb elég lesz, ha komolyabban rászólsz, mert tudni fogja a menetrendet, hogy ideje csihadni, mert nyakleves lesz a vége.
2017. júl. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
53%

Annyit még hozzátennék, hogy nem egy kismacskáról beszélünk. Nem tudsz neki akkora pofont adni, hogy komolyabb fájdalmat okozz neki. Van minimum 200 kiló, egy pofont vagy ostorcsapást meg se érez szinte.

De ha nem akarod 5 percenként ütlegelni akkor viszont a testbeszéded is nagyon fontos lehet. Indulj el felé határozottan, dobogj a lábaddal, ha kell ordíts vele, amíg nem hajlandó azt csinálni, amit kéne.

2017. júl. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a ló megérzi, ha félsz tőle. Lehetsz te vele bármilyen határozott, csapkodhatod, de, ha egy pici bizonytalanságot is megérez rajtad (márpedig megérzi), akkor ugyanúgy magasról fog tojni rád. Ez pedig még a jobbik eset, szóval mégha csak egy kicsit is de igenis veszítsd el a fejed. Ne gondolkodj, hajtsd meg azt a lovat! Persze ezt nem úgy értem, hogy verd agyon. Ha sunyít, szólj rá, csapj mellé az ostorral, ha folytatja a farára egyet. Ha közelít zavard el feltartott kezekkel, határozott hanggal, magabiztos tekintettel! Előbb-utóbb el kell, hogy induljon. De először magadban kell rendet tenni, ugyanis nem bizonytalan vagy, hanem félsz. Ezzel pedig mi semmit sem tudunk tenni.
2017. júl. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!