Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tudnék tenni? Fontos.

Mit tudnék tenni? Fontos.

Figyelt kérdés
Van egy 5 éves lovam, nagyon szelíd, érdeklődő, engedelmes. Pár napja azonban kissé megváltozott. Futószáron szóra dolgozik, azonban mostanában gyakran elránt a karámba, ilyenkor nem engedem el, míg újra el nem indul. Lovaglásnál gyakran figyelmen kívűl hagyja az utasításaimat, levágja a köröket, felkapja a fejét. Szerencsére bakolás és vágta nincs, egyszerűen kedve szerinti irányba megy. Ráadásul időnként csipked is, de olyankor mindig rácsapok az orrára, így a harapásig nem mer elmenni. Van nem messze tőlünk egy kis rét, oda gyakran kiviszem legelni, mostanság viszont siet, rángat. Ilyenkor mindig rászólok, megállítom, magam mögött engedem csak menni. Szerintem nem vagyok vele elég határozott, és változatosságra van szüksége, pl. tereplovaglásra. De sajnos oda még egyelőre nem engednek ki, csak karámban lovagolhatom, ráadásul ott, ahol nappal van. Ezért tagadhatja meg az utasításaim lovaglásnál? Minden segítséget köszönök.

2017. júl. 28. 22:03
1 2
 1/11 anonim válasza:
Nem mindig hallgat a parancsra, mert érzi hogy nem vagy határozott. Lehet, hogy egy kis változatosság tényleg jót tenne. Próbálj meg vele keményebben bánni, hogy érezze, te vagy a fönök.
2017. júl. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Es a karamban nem celszeru lovagolni. Te se futsz az agyadban. Ne ez olyan hasonlo dolog az az o helye mikor nem dolgozik oda visszarakjak a lovat es pihen ehet ihat... sajnos lehet emiatt is van ilyen problemad

Nem vagyok szakerto

2017. júl. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A karám lehet külön lovaglásra szánva kialakított négyszög is.

Azt, hogy csak ott, ahol nappal van, nemigen értem. Éjszaka akarsz lovagolni egy olyan lovon, amelyik nappal se "működik"? Edző van melletted?

2017. júl. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Éjjel istállóban van, nappal karámban. Ott is lovagolom. Edzőm nincs, de majd megpróbálok találni valakit.
2017. júl. 28. 23:37
 5/11 anonim ***** válasza:
Kezd a fejedre nőni. Sokkal határozottabbnak kell lenned. Ha egyedül nem megy, mindenképpen keress egy edzőt, vagy legalább valakit, akinek minimum 10 év lovas tapasztalata van. Mert ez ennél már csak rosszabb lesz. Ha most nem fordítod vissza, hamar eljut arra a szintre amikor már veszélyes a testi épségedre.
2017. júl. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igazából nagyon okos ló, mikor ma bármivel is bepróbálkozott, nagyon keményen rászóltam. Mikor szénát raktam neki, már hátrébb is lépett, és szépen megvárta, míg odateszem (eddig gyakran kapart türelmetlenül). Csípés vagy bármi ilyen egyáltalán nem volt. Reggel le is futószáraztam, mikor meg akart rántani, keményem megfogtam, az ostorral, pedig megcsíptem a vállát, rögtön abba is hagyta. Egy-két alkalommal eljátszotta, utána ügyes volt. Szerintem kiviszem ma is a rétre valamikor estefelé, majd megírom mi volt. :) Köszönöm a válaszokat. Edzőt pedig keresek, aki kicsit átlovagolja, szerintem jobb, ha most más téren tisztázom a dolgokat, lovaglásnál pedig segítséget kérek.
2017. júl. 29. 17:13
 7/11 anonim ***** válasza:
Milyen gyakran van egyébként mozgatva? Mert lehet, hogy csak annyi a probléma, hogy nagyon tele van. Lehet, hogy intenzívebb vagy több mozgatásra van szüksége. Fiatal lovaknál gyakran előfordul.
2017. júl. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Minden nap mozgatva van, ha nem lovagolom, olyan 15-20 perc futószár.
2017. júl. 29. 18:25
 9/11 anonim ***** válasza:
És az elég neki? Tud mozogni amúgy napközben? Mennyire változatos a munka neki?
2017. júl. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Abrakot mennyit kap? Lehet, hogy túl van abrakolva és azért van tele az agya.
2017. júl. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!