Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit jelent hogy hamisan...

Mit jelent hogy hamisan vagtazik a lo? Marmint konkretan tudom, de mikor tudom megallapitani hogy jo labra vagtazik vagy nem?

Figyelt kérdés
Sose ertettem hogy ez hogy van. Kerlek normalis valaszokat adjatok, es nem lekezelot.
2017. júl. 29. 23:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha a kör közepén állsz, akkor látod, hogy melyik első láb lenedül utoljára - ez alapján tudod, melyik lábra vágtázik a ló. Hiszen ha a belső elsőt látod ilyennek, a külső hátsó indította a vágtát, és fordítva. Ezt felülről is látod.

Mindennek nem csak azért van jelentősége, hogy ha mindig ugyanazon a kézen vágtától, úgy az a láb hamarabb használódik el, amelyikre így nagyobb súly hordozása esik, hanem mert egyensúlyi szempontból sem mindegy. Az első lábak mozgását te is szimulálni tudod, és kipróbálni magad, hogy egy nagyobb tempóval hogy érzed biztosabbnak, stabilabbnak a fordulatot, kanyart. Pedig még terhet sem viszel :)

2017. júl. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Koszonom. Tehat ha bal kezen vagtazok akkor a bal elso labanak kell utoljara foldet ernie?
2017. aug. 30. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!