Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez milyen szár?

Ez milyen szár?

Figyelt kérdés

[link]


Először azt hittem, segédszár van ott, de összefut a sima szárral. Valami kombinált kikötő lehet? Hogy hat a ló fejére? Aki esetleg haszálta már, mesélne róla nekem?



2017. júl. 30. 22:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Sima segédszár, csak oldalra csatolta fel. Elég soknak van karabiner a végén, így egy kis fülbe tudod csatolni a hevederen, és nem kell leszerelni az egész lovat, ha az edző úgy dönt, hogy elég volt, de nem akarja, hogy ott lobogjon a lovon.
2017. júl. 31. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezt eddig értem, de ez egybefut a szárral a zabla után, így nem két, hanem csak egy szár van a lovas kezében. Az ilyet hogy hívják?
2017. júl. 31. 08:54
 3/4 A kérdező kommentje:

[link]

Most ezt találtam, valami ilyesmire gondolok, hogy van az eredeti képen is, csak ott a hevederhez fut a segédszár. Mondjuk ezen a képen nagyon hasonlít egy Thiedemannra, de pl az eredeti alapján az nem jutna eszembe..

2017. júl. 31. 09:21
 4/4 anonim ***** válasza:

Ennek az a neve, hogy vejróter vagy veiroter, nem tudom, hogy írják. Lényegében egy nagyon hosszú "zsinór" (ez jutott eszembe), közepén csattal van össze csatolva, mint egy szár, a két végén pedig karabiner. Tudod alulra a hasához csatolni a hevederhez, meg oldalra is. Lehet használni futószárazáshoz és lovagláshoz is. Ha lovagláskor használja az ember, akkor két szár van a kezében - ez, és a normális szár. (Amúgy ahogy a képen, a zablán kell keresztül vezetni, kívülről befele). Nagyon fontos, hogy jól tudja használni a lovas, mert nagyon rosszat is lehet vele tenni. Lényegében egy keretet ad a lónak, amibe bele tud engedni, tehát könnyebb összeszedni egy olyan lovat, akit szárral még nem nagyon lehet, például, mert nagyon feszes.

Az én tapasztalatom az, hogy csak nagyon ritkán, ha nincs más megoldás, forduljon az ember a veiroterhez, mert nagyon káros lehet, és tényleg fontos, hogy tapasztalt lovas használja. Volt nálunk például egy ló, akit évekig nem lehetett szárra lovagolni. Pár hónap veiroter után megtanulta, vagyis inkább megértette, hogy mit kérünk tőle, és azóta nincs ilyen probléma. De olyan is volt, hogy a feszes ló még inkább megfeszült tőle - azonnal levettük. Úgy lehet rosszat tenni vele, ha például túl rövidre fogja valaki, és így nagyon összehúzza a lovat. Vagy nekem néha az volt a tapasztalatom, hogy ha veiroterrel lovagoltam, akkor valóban beleengedett a ló a keretbe - de inkább csak a veiroterre támaszkodott. Tehát csak egy becsapás volt, levétel után minden visszament a régibe. Még az is fontos, hogy ezzel nem szabad ugrani.

Összegezve, mert lehet kicsit csapongóan írtam le: egy mesterséges keretet ad a lónak, amibe bele lehet hajtani és szárra lovagolni.

2017. aug. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!