Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha egy ló beszorít titeket a...

Ha egy ló beszorít titeket a boxba, mit csináltok?

Figyelt kérdés
Még nem történt velem ilyen, csak érdekel.

2017. aug. 2. 11:12
 1/4 anonim ***** válasza:
68%
Megverem. Csak vicceltem. A gondozója nyilván ért hozzá másnak meg semmi keresnivalója ott.
2017. aug. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%
Arrébb tolom. Alapvető dolognak kéne lennie egy jól képzett ló számára, hogy arréb lép nyomásra (nálunk mondjuk az is elég, ha hozzáérsz az oldalukhoz). Ha mégse, akkor egyre nagyobb erőt kell kifejteni, ha semmi nem működik akkor meg sajnos oda kell csapni egy kicsit.
2017. aug. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
93%

Első: ez nem vicc, ha másból nem ért, arrébb kell pakolni, még a bőre árán is.. Az meg, hogy a gondozója ért hozzá... 8 év után harapott fejbe a ló, akivel napi kapcsolatban voltam. Az volt az egyetlen mákom, hogy a barátnőm ott volt, és amikor beestem a sarokba az ütéstől, ostorral kergette el a lovat, mert már emelte a mellső lábát, hogy lecsapjon. És igen, ez volt az a pillanat, hogy álló remegőre verte, hogy felfogja azzal a szikla agyával, hogy ezt nem teheti meg. Azt, hogy anyum mit szólt, mikor hazaértem a szétnyirbált fejemmel, hagyjuk.... De még lovazom :D És amit ebből a lóból tanultam, azt lehet hasznosítani, mert azóta szívatásban nem sok újat tudnak mutatni :D

De amit tanácsolok, hogy mindig legyen helyed és utad, akármennyire aranyos, akármekkora a bizalom. Ha nem is ellened megy, csak megijed, a ló a saját érdekeit nézi. Utána lehet, hogy megszagolgat a szalmán, hogy veled meg mi lett?

2017. aug. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Linó03 ***** válasza:
Rászólok, hogy "Bogyó, lépj arrébb" és megpöcögtetem az oldalát. Amúgy mindig azonnal arrébb rakom, akkor is, ha nyugi van, mert ha fél méterem van, az már kevés, ha hirtelen megriad valamitől, és még felém ugrik.
2017. aug. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!