Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szeretnék venni egy lovat, de...

Szeretnék venni egy lovat, de nem tudom melyik fajta lenne inkább a jobb: a kisbéri félvér vagy a magyar sportló?

Figyelt kérdés
Üdvözlök mindenkit! 163 centiméter magas vagyok és középhaladó lovas, körülbelül 3 hónapja vágtázom szabadon. Nem tudom, melyik ló érné meg jobban, a kisbéri félvér vagy a magyar sportló.Nektek mi a tapasztalatotok? Szerintetek melyik fajta éri meg jobban? Válaszotokat előre is köszönöm!

2017. aug. 5. 19:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez így hülyeség, ez két olyan fajta aminek nyitott méneskönyve van. Kb. az dönti el, hogy a melyik fajtába sorolják őket, hogy a tulajdonos melyik tenyésztőegyesület tagja. Amúgy Sportlovat keresnék inkább, mert nagyobb eséllyel találsz jó képességű egyedet ebben a fajtában, de vannak nagyon jó Kisbérik is. Legjobb lenne ha elfelejtenéd ezt a fajtakérdést, és egyedet keresnél aszerint, hogy melyik legalkalmasabb vérmérsékletét, mozgását, méretét tekintve a te céljaid elérésére.
2017. aug. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az előző jól mondja. A sportlóban amúgy talán több féle-fajta dolog megfordul, és jobban észnél kell lenni, mielőtt a zsebedbe nyúlsz, de talán tényleg nagyobb eséllyel fogsz ki olyan lovat, ami tényleg tud.

Ezzel együtt is én első lónak egy nyugodt, kiegyensúlyozott tanító lovat ajánlanék, ahol nem a képesség az elsődleges szempont, hanem a megbízhatóság és a biztos tudás.

2017. aug. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem a fajta teszi a lovat, lóvá. Olyat vegyél amelyik megfelel a képességeidnek. Ne papír alapján válassz, mert belefoghatsz akármilyen rossz, sérült vagy számodra erős lóba.
2017. aug. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. aug. 6. 12:57
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A fajta mindegy. Idősebb, jól belovagolt, viselkedésproblémáktól mentes lovat vegyél. Ehhez mindenképp kérd szakértő segítségét, aki jobban tudja, mit kell nézni rajta.
2017. aug. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!