Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hányszor lovagoltam egy héten?

Hányszor lovagoltam egy héten?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy 10 éves pacim, elég erős, előző gazdájánál kocsizott. Napi egy serpenyő zabot kap árpával. Az lenne a kérdés, hogy hetente mennyiszer lobagoljam? Az udvarban kicsi a hely lovaglásra, viszont van az utcában egy nagyobb park, és jók a tereolehetőségek is. Egy héten hány terepet ajánlotok, és hány órásat? Érdemes lenne kivinni a parkba is?

#ló #lobaglás
2017. aug. 5. 19:38
 1/8 A kérdező kommentje:

Lovagoljam*

Elég sok hiba van benne, telefonnal írok ><

2017. aug. 5. 19:39
 2/8 anonim ***** válasza:

Minden nap, kéne lovagolni, főleg ha kicsi helye van az udvarban. Nem kell kihajtani a belét, de szerintem naponta fél óra mozgatás a minimum. Heti 4-5 lovaglás még elmegy.

Feltételezem, a ló nem nagy legelőn van, és nem megy jártatógépben, erről nem írtál.

2017. aug. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Minden nap kel mozgatni, ellenkező esetben ügyelni kell az ünnepi betegségre, pláne, mert kis helyen van, így nem tudja lemozgatni magát.

Plusz ha nem vagy gyakorlott lovas, és pár nap pihi után tele van a segge, akkor feladhatja a leckét a lemozgatása.

Mivel lényegében csak terepre tudsz menni vele, így kizárásos alapon heti 7 terep, de ebből legalább heti 1-et szánj idomítómunkára - idomítani terepen is lehet.

2017. aug. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Értem, köszi!

Terepre már mentünk vele, amint megszokta a helyét. Nem vagyok annyira kezdő, de haladóknak se igen mondanám még magam.

2017. aug. 6. 10:04
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért tart lovat, aki nem tudja megteremteni a megfelelő körülményeket neki... Minimum karám, ahol zavartalanul lehet idomítani meg futószárazni...

Na mindegy, ahogy előttem is írták, minden nap pár óra. Vagy csökkenteni kell az adagját. Nyáron például felesleges neki ennyi zab, ha csak lötyögtök rajta 1 órácskát. Kapjon helyette almát, répát, dinnye hajat (mag nélkül).

2017. aug. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves #5,

Van széles istállója, az udvar jelenleg olyan mint egy fél fedeles, mert a másik feléről el kell pakolni még a deszkákat. Bőven van hely a futószárazásra, de a lovaglás a fák miatt gondot jelent, főleg hogy a másik felét még nem lehet használni. Ugyan ennyi zabot kapott az előző gazdájánál is, ő mondta hogy ennyit kapjon. Van esetleg még problémád?

2017. aug. 6. 19:29
 7/8 anonim ***** válasza:
54%

Bár nem én kötekedtem, de annyi probléma még van a tartásmódoddal, hogy úgy értelmeztem egyedül van a ló. Ez elég gáz.

Lényeg hogy lovagold minden nap, jobb mint a futószárazás, bár az is jobb mint a semmi. Így nem baj hogy kicsi a karám. A karámozás lényege úgyis inkább a kinti levegő, meg a társakkal való érintkezés lenne.

2017. aug. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Attól, hogy az előző helyén ennyit kapott, még nem biztos hogy az jó is neki. Ha éppen az idő nem engedi, vagy nem tudod egyéb ok miatt lovagolni, akkor ne adj neki annyi zabot. Ha le van mozgatva rendesen, akkor mehet neki de egyébként sok.
2017. aug. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!