Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovamnal nem én vagyok a...

A lovamnal nem én vagyok a főnök Van egy 4 éves lovam és azt hiszi h ő a főnök nem tudom mit csináljak?

Figyelt kérdés
2017. aug. 12. 21:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ezt így interneten keresztül nem lehet megtanulni, akárki akármit mond. Tudom, hogy késő bánat, de ezért nem kell tapasztalat nélkül lovat venni. A kulcs a határozottság. Amint valamit nem úgy csinál, ahogy szeretnéd, rögtön szólj rá. Ha a sima erőteljes rászólás nem működik, akkor pedig 1-2 pofon elkerülhetetlen. Illetve az is fontos, hogy mindig te nyerd meg a csatát. Ne hagyd rá a dolgokat. Addig "harcolj" vele, amíg meg nem csinálja rendesen amit kérsz tőle. Utána pedig sok sok dicséret, ha jól csinálja. Ha kell, akkor órákig is dolgozni kell vele amíg nem megy. Mindegy mennyi idő, csak ne hagyd rá. Előbb-utóbb rájön ő is, hogy nem éri meg szórakozni, mert hamarabb szabadul és még dicséretet is kap, ha egyből csinál mindent. Ez egy hosszú folyamat, akár hónapok vagy évek munkája. Ha esetleg írsz olyan helyzeteket, amikor nem hallgat rád, akkor könnyebben tudunk konkrét tanácsot adni.

De egyébként vannak gyakorlatok, amik erősíthetik a te dominanciádat. Ilyen például a hátra léptetés (földről), vezetés közben megállni, újra elindulni, megint megállni stb stb. Ha csipked, vagy ne adj isten rúgni próbál, akkor meg igen is kell neki pár pofon, plusz addig kergetni, vagy futószárazni amíg komolyan el nem gondolkozik az életén. Ez a lovak között is így megy, csak a dominánsnak van joga megcsípni/megrúgni a másikat.

2017. aug. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi! amugy nem csip nem rúg csak néha ő akar engem vezetni
2017. aug. 13. 08:08
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor amiket írtam nyugodtan csináld vele. Állítsd meg amikor neked tetszik, léptesd hátra. Amint el akar húzni azonnal rántsd vissza és szólj rá. Ha beugrik ügetésbe, vagy siet akkor csinálj vele kis köröket. Az a lényeg, hogy az legyen amit te akarsz.
2017. aug. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Légy vele határozott. Ha hajtod egy kicsit erősebben rúgj oda a kelleténél. Ha nem akarja csinálni a feladatot akkor ne engedd neki! és egy pálca sem árt
2017. okt. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!