Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi ez a Parelli-láz? Miért...

Mi ez a Parelli-láz? Miért akar mindenki szabadidomítani?

Figyelt kérdés
Sok lovasnál látom személyesen és neten is, hogy ő parellizik, sosem fegyelmezi a lovait, szőrén, kötőfékkel lovagolja. Az összes harap, rúg, a hátuk is totál tönkrement. A zabla pedig kínzóeszköz ugyebár. Mitől lett ez ekkora divat? Miért nem értik meg (tinik és felnőttek egyaránt), hogy a lónak igenis kijár néha a pofon és a nyereg nem a lovas kényelmét szolgálja, a zabla pedig nem tépi a ló száját, ha olyan használja, aki tudja is. Kezdem úgy érezni, ezek a szabadidomítók csak a saját gyatra tudásukat próbálják leplezni azzal, hogy nem használnak zablát, mert azzal ők tépnék a ló száját, a szőrén lovaglás meg menő. Ti hogy vagytok ezzel?

2017. aug. 14. 16:51
 1/4 anonim ***** válasza:
65%
Mindig a leghulyebbek a leghangosabbak, elvegre ha az eszevel nem tunhet ki sok mas lehetosege nem marad...
2017. aug. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%
Meg talán itt több múlik a lovon... Megérti a lényeget, kevesebbet kérnek tőle, még alapjáraton a többség kényelmesebb is, miért ne játszana? Nyereg alatti idomításban az embernek kell többet kihoznia magából. És hát ismeretes a tény, miszerint van a kényelmes út meg ... Egyébként a lóval való együttműködést támogatom is, de mint minden szélsőség, ez a trend sem az igazi. Jó, persze, bízzunk egymásban, legyünk jóban, még el is lehet engedni a fedelesben, vagy a karámban lazulni, játszani, de alapjában véve legyen már az, amit én kérek. Nem kell feleslegesen ütni-vágni, tépni, de ez fordítva is igaz. Ha harapni akar, nem érdekelnek az indokai. Egy időben a körkarámban kergetés volt a jó, most a répabot lengetése. Majd lesz megint új, vagy visszabillen az inga a középút fele. Egyébként meg, amíg nem akarnak erőszakosan téríteni, tőlem csinálják bátran. Nekem az a fontos, hogy a rám bízott lovakkal meglegyen az egyensúly meg az együttműködés.
2017. aug. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
75%

El kell engedni a füled mellett. Mindenki úgy cseszi szét a lovát, meg úgy öleti meg magát vele ahogy akarja. Nem kell velük foglalkozni, kislányok, 2-3 éven belül úgy is megunják a lovazást.

Amúgy azzal egyet értek, hogy a tudatlanságot meg félelmet próbálják ezzel leplezni. Nem tud lovagolni, segítségadásról fogalma sincs a ló rugdosásán kívül, egyensúlya 0, tapasztalat 0. Plusz nevelni sem tudja a lovat, szóval inkább hajkurássza a karámban, aztán meg örül neki, hogy jajj de jó odamegy a ló akkor biztos sikerült a csatlakozás :D Meg elhiszi, hogy jajj de ügyes mert megcsinálta a 7 játékot (1 óra alatt hónapok munkáját xd).. Sose parelliztem kifejezetten a lovammal, de akkor is követ ha megyek a karámban, meg akkor is szóra ellép oldalra ha azt kérem. Ez nem teljesítmény, ezt bármelyik lónak alap hangon csinálni kell.

A kérdésedre nem tudom a választ, csak azt, hogy hagyni kell őket. Hülyével nem éri meg vitatkozni, meggyőzni meg úgy se tudod őket. Úgy is kibukik előbb-utóbb, hogy lovas tudás tekintetében a béka hátsója alatt vannak.

Ami viszont engem is nagyon bánt, hogy ezek miatt a sznob kislányok miatt lenézik azokat is, akik viszont tényleg a legmagasabb szinten végzik a szabadidomítást, és tudják is, hogy mit csinálnak. Nekem volt nemrég olyan tanítványom (mondjuk nem sokat tudtam már tanítani neki, inkább csak lovagolni járt hozzám) aki pont ezért jött el a régi helyéről, mert ott is mindenki "szabadidomító" volt. Csak nem értettek hozzá. Állandóan leszólták a munkáját, és beleszóltak, hogy mit hogy kellene csinálnia. Közben pedig annyira ügyes, hogy hihetetlen. Bármilyen lóval 5 perc alatt kapcsolatot teremt, gyönyörű az ülése az isten is lóra teremtette. De az ilyen sznobok ellehetetlenítik sajnos. :/

2017. aug. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
93%
Én nem Parellizek kifejezetten, használok nyerget, zablát is. De nekem a Parelli azt jelenti, hogy te és a lovad is érzitek a szabadságot. A bizalomról szól, hogy felülsz a lovadra és bármit megtehetne, de nem teszi (jobb esetben) ez hatalmas érzést tud adni. Másrészt erősíti a kapcsolatot közted meg a lovad közt, ezek a kis játékok meg stb. Én sosem emelek kezet a lovamra, de nincs is rá szükség, szeretve van és meghálálja. Számomra ennek ennyi a lényege, és nem is merültem bele mélyen a Parellibe, de szerintem másoknak is hasonlót jelenthet.
2017. aug. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!