Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A parelizes és a szabadidomita...

A parelizes és a szabadidomitas között mi a különbség? Vagy ugyan az hogy van ez én nem értem

Figyelt kérdés
2017. aug. 18. 23:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Pat Parelli csak egy ágát dolgozta ki ennek, így ez az irány a szabadidomításon belül van.
2017. aug. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A "parelli" vagy "parellizés" tulajdonképpen így beszélgetésen belül egy módszert, gyakorlatokat jelent. Míg a szabadidomítás egy nagyon tág fogalom, többféle lehetséges módszerrel.
2017. aug. 20. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A parelli egy kiképzési módszer. Lényege, hogy a lovat megtanítsd nyomásra engedni, illetve be tudod tompítani dolgokra (pl zörgős zacskó), illetve növeli a bizalmat a lovas felé. A szabadidomítás trükktanítás, de parelli az alapja. Pat Parellinek nem az volt a célja, hogy ágaskodni meg térdelni tanítsa a lovat, hanem hogy megbízható munkaló legyen a végeredmény.
2017. aug. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ohh most már értem

Köszönöm 😁💖

2017. aug. 22. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!