Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez megoldás lehet?

Ez megoldás lehet?

Figyelt kérdés

Jó pár éve járok lovagolni ,viszont szinte semmit nem fejlődtem. Nagyon félek ügetés közben ( futószáron kevésbé ) , és ha ezt mondtam az edzőnek az volt rá a válasz ,hogy ,,nem baj ". Nyeregben az évek alatt egyszer sem ültem , mindenki sabrakon lovagol.

Ezért úgy döntöttem,hogy akkor én ezzel a lovardával végeztem ,keresek mást.


A városunkban van még egy lovasiskola, ezt a helyet szeretnénk megnézni ,viszont félek ,hogy ott is le fognak szarni.

Mit tegyek hogy ne féljek? Érdemes lenne megnézni a másikat is ?


2017. aug. 27. 14:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindenképp érdemes lenne. Amit én tapasztaltam sokaknál, hogy akik direkt tötyörgő,alig menő lovakkal kezdenek, azok szabályosan bepánikolnak, ha a ló rendesen elindul alattuk akárcsak ügetésben is - nem elrohan, nem bevadul, csak normális középtempót megy. Lehet, te is így jártál, de ha másról van is szó, igazából nem baj. Ezek mind javítható, fejleszthető dolgok, csak meg kell bíznod magadban is és a lóban is.

Másik lovarda jó ötlet lehet, kipróbálni mindenképp érdemes.

2017. aug. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen ,arról lehet szó.

Illetve úgy érzem ,hogy egyszerűen nem tudok hatni a lóra , rettegek hogy leesek ( legutóbb nagyon fájt , de azonnal visszaültem ) . Nem tudom kontrollálni a lovat , ügetés közben bepánikolok ,pattogni kezdek , érzem hogy a ló visz,én csak ülök rajta ( remélem érthetően fogalmaztam)

2017. aug. 27. 18:23
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is menj el megnézni azt a másik helyet is. :)

Az hogy félsz a lovon és ez miatt nem tudod korrigálni, szerintem azért van, mert érzi a ló, hogy nem vagy biztos magadban. próbálj úgy hozzá állni ehhez az új helyhez hogy új lehetőség. Így talán biztosabb leszel magadba és több sikerélményed lesz. Bízz magadba és a lóba is. Remélem tudtam segíteni. :)

2017. aug. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm , mindkettőtöknek ment a zöld :)
2017. aug. 28. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!