Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tudnék leszokni a...

Hogyan tudnék leszokni a nyeregbe kapaszkodásról?

Figyelt kérdés
Eddig 4 órán voltam lovagolni rendes oktatónál, és ő azt mondta, hogy ügetésnél nyugodtan foghatom a nyerget, ha nem vagyok még magabiztos. A papám fogatozik, de nála is lovagoltam párszor, de ő azt mondta, hogy nem jó ha fogom a nyerget. Szárkezelés szempontjából valóban nagyon rossz, de automatikusan megkapaszkodom. Mit tegyek?

2017. aug. 28. 08:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem még túl keveset lovagoltál és ezért nem vagy még magabiztos, ezért kapaszkodsz.Ha majd egyre jobban lovagolsz, egyre kevesebbet fogod majd.Ha már nem lesz benned félelem, óvatosság.De ez függ az alaptermészetedtől is, ügyességedtől, stb.

Van aki alapvetően rátermettebb a lovon ülésre, van aki sosem lesz az, csak lovagolgat.

Férjem kiskorában feltették a lóra, magabiztosan ült rajta és ment vele, minden félelem nélkül.Sosem tanult oktatónál lovagolni, szabályosan nem is tud, de úgy felül rá mint az indiánok, és úgy vágtat vele hogy nézni is rossz, mikor esik le.Esett már le, de azt is ügyesen, sose lett baja, mert esni is tudni kell.

Én viszont keveset lovagolok, mert a lovaglástól kicsit félek, ügetésnél én is meg-megfogom, elengedem a nyerget. Lovaktól nem félek, takarítom, etetem, patát tisztítok, bármit, de a leeséstől félek. Estem már le, rossz élmény volt.

2017. aug. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szárkezelés szempontjából rossz, de még nem is fogsz szárat. Éppen azért nem, mert amíg nincs meg a kellő önbizalmas és egyensúlyod a lovon, addig kapaszkodsz - és ha csak a szár van kéznél, akkor abba, azaz a ló szájába.


Rendben van, hogy foghatod a nyerget, amíg szeretnéd. Én kezdőknél kengyelszíjat raktam a ló nyakára majrémadzagnak, amibe kapaszkodhatnak, ha hirtelen pánik van, mikor kezdik elengedni a nyerget, vagy voltizs hevedert.

Az a lényeg, hogy szép lassan megtanulj minden jármódban, sebességtől függetlenül először egy, majd mindkét kézzel kapaszkodás nélkül ülni, olyannyira, hogy a kezeddel közben akármit tudj csinálni - karkörzést, oldaltartást, stb. Ez fogja megalapozni a független szárkezelést, de csak akkor, ha már tudsz biztonságban ülni.

Ne siettesd, a kapkodásnak sosem lesz jó vége.

2017. aug. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Egyszerre tanulsz lovon megmaradni és szárkezelni? Az senkinek se jó. Se a lónak, se neked, se az edző hírnevének. :) Hát hová fajult el a világ? :D Először a lovon maradásban kell magabiztosságot szerezni, mondhatnám, ülni tudni, aztán jöhet a szár is. De a szár előtt el kéne jutni a labdázásig, stb.

Én semmi rosszat nem láttam abban (pontosabban, aki tanított, nem látott), ha egyik kezem, kisujja néha be volt akasztva a nyeregkápába futószáron. Persze, ha ez nem ment a testtartás rovására, de hát arra ügyelt a futószárazó.

2017. aug. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igazából a szárat még csak akkor kell ha mondjuk ügetésből megállítom, vagy másik kézre fordulok, de attól tartok, hogy majd nehezen szokok át, vagy esetleg a szárba kapaszkodok, ami a legrosszabb.
2017. aug. 28. 09:31
 5/10 anonim ***** válasza:

Kezdőként nem baj, én eleinte el sem tudtam engedni a nyeregkápát.


Most már ügyesebb vagyok, nem is tudom mikor volt utoljára hogy meg kellett fogjam

2017. aug. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem nem jelentett gondot az átváltás :)
2017. aug. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmi gond nincs ezzel, ahogy lassanként megerősödnek a combizmaid, úgy lesz egyre kevesebb súly a kezeden. Észre sem fogod venni, és egyre többet fogsz menni kapaszkodás nélkül. Ez az embernek nem természetes állapot, hogy felül 4-500 kg izomra, oszt' menjél. Akiben erősebbek az ösztönök, annak vészhelyzetet súg az agya. Majd ezt lassan felülírja a jó élmény. Ne kapkodj, nyugalom! Járni sem 4 alkalommal tanultál meg. Ez ugyanúgy egy új mozgás, ráadásul egy önállóan mozgó valamin.
2017. aug. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem hasonló a véleményem. Teljesen igazuk van az előttem kommentelőknek. Mivel még nem vagy elég magabiztos nyugodtan kapaszkodhatsz a kápába, vagy a kapaszkodóba, ha nem irányítasz. Irányítás közben ha félsz, hogy téped a száját, akkor egy kicsit lazíts a száron (de ne löttyenjen) a könnyebb irányítás érdekében. Amíg nem biztos az ülésed addig inkább támaszkodj. De amúgy is írtam amibe kicsit jobban kifejtem a lényeget. :)
2017. aug. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztatást! :)
2017. aug. 28. 15:08
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha sehogy nem megy a nyereg elengedése, inkább a sörényét fogd, minthogy tépd a száját.
2017. aug. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!