Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ezen hogyan tudnák javítani?

Ezen hogyan tudnák javítani?

Figyelt kérdés

Szóval adott egy paci akit rendszeresen lovagolok.Télen szinte mindig terepre járunk,most már nem voltunk egy ideje.Ha nyeregbe dolgozok vele van hogy szóra megáll,ha nem akkor én is határozottabb vagyok és aztán már jól viselkedik és csak akkor indul el ha segítséget adok neki.

Na ma kb fél órát lovagoltam karámban és elég ügyes volt.Aztán kimentünk az edzőmmel terepre és nekiengedtük őket vadászvágtába.Aztán már ugye be voltak indulva.Visszafelé megálltunk hogy képet készíthessen az edzőm rólunk,de a ló idegesnek tűnt és a fejét rángatta.Ezért elkezdtem "játszani" a zablával (máskor erre mindig reagál).Erre elkezdett oladalazni.Itt már a pálcát is használtam,de semmi.Szóval edzőm is csak nézett mivel határozott vagyok a lovon,de nem hallgatott.(az edzőm lova is ideges volt,de ő mindig olyan😂)

Szóval mit csinálhatnék,hogy terepen jobban hallgasson a paci?(már nem olyan fiatal és ez a tulajdonsága már úgymond "bele van nevelve").

L



2017. aug. 28. 20:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia.

Nem lehet, az edződ lovára (aki alapból ideges) figyelt és rá is átragadt ez? Vagy valami állat (nyúl, őz vagy bármi) volt a közelbe amit ti nem láttatok de ők igen. Az is lehet hogy csak saját magát felidegesítette. Lovagoltam olyan lovat aki annyira akart szaladni, hogy amíg nem mehetett vágtába oldalazott mert felidegesítette saját magát. Az is lehet hogy csak rossz napja volt és így mutatta ki. Úgy ahogy nekünk, úgy nekik is an hogy rossz napjuk van. Legközelebb próbálj egy kicsit laza szárral bánni vele, hátha úgy elengedettebnek érzi magát.

Nem szeretnélek kioktatni, abból amit elmondtál jó lovasnak tűnsz. Remélem segít a tanácsom. :)

2017. aug. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Új környezet, a terep a vadulás metaforája most neki. Ha gyakran jársz ki, és kint is idomítod néha, hogy érezze, itt sem csak a balhé megy, akkor majd változik. Ha félévente jár ki, akkor mindig ez van. Ugyanez van azokkal is, akik a nyári szezon után először mennek fedelesbe.
2017. aug. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!