Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan ugrassak? A többi lent

Hogyan ugrassak? A többi lent

Figyelt kérdés
10 évig jártam lovardába ahol a vágtáig jutottam .Közben lett egy saját lovam akit elhoztunk onnan. Szeretnék vele ugratni ,de az a baj ,hogy a lovam még nem hiszem hogy ugratott valaha. Nem egy jó helyről került hozzánk... Mivel én nem ugrattam még így nem is merem megpróbálni,mert gondolom egy olyan lovon kéne ami már 20 ezerszer csinált ilyet. Arra gondoltam először rá vezetném és meg látjuk mit csinál. Eddig csak olyat csináltunk ,hogy cavalettit lépkedtünk át. Azt is sokszor leverte ,megállt előtte vagy egyszerűen kikerülte az akadályt. Félek ,hogy az ugratásnál is ezt csinálná. Rossz szokása ,hogy szeret kibújni a munka alól elég lusta és nem nagyon figyel az orra elé. Kicsit félek a vele való ugratástól ,de azért nagyon szeretném . Húgomnak van egy kisebb (nem mintha az én lovam nagy lenne csak 160 cm) lova ,aki egy lovardából került hozzánk,vele ugrattak is . Lehet ,hogy vele kellene megpróbálnom?

2017. aug. 29. 13:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ugrást edzővel kell tanulni. Mivel a lovad tapasztalatlan először szabadonugróban kéne megnézni. Nem mindegyik ló tud és szeret ugrani. Ráadásul ha a cavalettit kikerüli az akadályot is ki fogja. Cavaletti munkánál is határozott lovaglás kell. Földön fekvő rúdon is átvágtázhatsz, de egyedül csak ennyit szabad.

Edző mellett tapasztalt lovon tanulj, mert csak tapasztalt ló tud tanítani, meg ugye kijavítanak, ha rosszul csinálod. Csak akkor ugrass, ha kengyel nélkül is tudsz lovagolni vágtában is. Egyedül azért se állj neki, mert ha esel legyen aki tud segíteni.

2017. aug. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem földre tett cavalettin kezdjétek. A kitörők között is úgy lovagolj először, hogy csak a földön legyen rúd. Ha nem akar rajta átmenni, akkor kérd meg a tesódat, hogy lovagoljon előtted, hátha követi az előtte lévőt. Ha már önállóan is átmegy rajta akkor kicsi X-en menjetek át, szintén a másik ló mögött. Ha már biztosan megy akkor menjetek egyedül is. A tapasztaltabb lóval te is gyakorold az ugratást, de egy oktatót, vagy egy tapasztalt ismerőst kérj meg, hogy tanítson meg ugratni. És ahogy egyre biztosabb leszel te is és a lovad is úgy fejlődjetek tovább. Remélem tudtam segíteni. :)
2017. aug. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat ,várom még :D

Az első kommentelőnek: Sajnos edzővel nem tudok tanulni ,mivel a közelben nincs egy lovarda sem . A volt oktatóm pedig elköltözött az ország másik felébe .Külön eljárhatnék lovagolni,hogy megtanítsanak ,de rögtön úgysem kezdenénk az ugratással és ha van saját lovam miért járjak lovagolni. Igaz az alapokat megtanulnám ,de a lovammal úgyis más lenne. Megnézem majd szabadugrásban,hogy mit csinál. Nem szeretnék leesni úgyhogy ameddig nem vagyok biztos ebben az egészben nem fogom megpróbálni.Először ügetésből egy alacsony akadállyal szeretném kezdeni és nem is akarok díjlovagló lenni ,csupán csak fontosnak tartom ezt is megtanulni. A második kommentelőnek: Igen ,ha tesóm előtte lovagol akkor ő is könnyen ráfordul az akadályra ,nem kerüli ki. Úgyhogy az mindenképpen jó ötlet,hogy elől megy majd

2017. aug. 29. 16:39
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem muszáj lovardába menni, sok oktató, edző hajlandó kijárni is akár a tanítványaihoz, így saját lovaddal együtt tudnál fejlődni és tanulni.


Amíg a ló gyakran kibújik a feladat alól, és lustának érzed, addig az alapvető idomítottsági, képzettségi szintje sem felel meg annak, hogy (pláne ugratás tekintetében kezdő) lovassal rávezessék egy akadályra.

Szabadonugróban megnézheted, ha mindenáron akarod, én azt sem erőltetném, mert a vak vezet világtalant sosem vezet jóra. Ha mégis így döntenél, vigyázz, ne kérd túl, mert ha hirtelen "nézzük meg, meddig megy el" alapon túl sokat, vagy túl magasat kérsz tőle, egy életre megutálhatja a dolgot.

2017. aug. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A 3. kommentelőnek is köszönöm . Azért szeretném megnézni szabadugróban,mert lehet ,hogy régebben ugrattak már vele. 2 éve van nálunk ,nem ugró lónak vettük, mikor kipróbálta volt oktatóm akkor azt meg sem néztük,mert hobby célra vettük. Sosem szeretnék vele magasat ugratni csak egy nagyon alacsonyat. A rudakra másik ló után simán rá megy ,ha ő megy elől akkor próbálkozik be néha. De ebben már sokat változott és nagyon ritkán csinálja.
2017. aug. 30. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!