Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan közeledjek a lovakhoz?

Hogyan közeledjek a lovakhoz?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk valahol szabadon találnám magam szembe lovakkal, akkor mire vigyázzak, ha meg akarom simogatni őket, de nem szeretném, ha megrugnának, harapnának?

Testbeszéd?



2017. aug. 29. 17:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, figyelj a testbeszédre, a látóterületén belül közelítsd meg, mond neki vagy a nevét, vagy csak köszönj neki. ne a szemébe nézz, de őt nézd. Három zónájuk van a lovaknak. 1:érzékelési zóna (amikor rájön, hogy hozzá akarsz oda menni)

2:döntási zóna (eldönti, hogy magához enged, vagy nem)

3:nyomási zóna (ha veszélyhelyzet alakul ki akkor azonnal ki kel lépni a nyomási zónából, itt már a közvetlen közelébe vagy)

Ha több ló van egymás közelébe figyelj arra hogy a többi ló piszkálja-e azt amelyiket simogatod, ha igen inkább hagy békén, mert akkor elkezdhetnek veszekedni.

És tűnj magabiztosnak. :)

2017. aug. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ismeretlen lovakat ne próbálj simogatni, csak ha a gazdája engedélyt ad. Nem tudsz róla semmit, kiszámíthatatlan a helyzet.
2017. aug. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Peldaul ha sérult? Erdemes akkor csak egyenkent simagotni oket?

Attol felek, mi van, ha sebesult, vagy beteg a lo. Veletlenul fajdalmat okozok neki. Azt tudom, hogy nem szabad hatulrol, es hirtelen kozeliteni oket.

Az viszont aggaszt, hogy a multkor pl jol csinaltam mindent, de az egyik akkor amikor ereztem magamon, hogy most magabiztos vagyok, akkor o is kozvetlenebb volt velem es a fejet hozzamsimogatta. Ezt tobbszor is meg sinalts. Hosszasan szagolgatott mindenhol es egyszer nem tom miert az ajkaval kicsit megharapta a felkaromat.


Milyen nyugalmi helyzetekben lehet baj? Pl megzavarja oket egy bogar vagy vmi?

Ilyenkor veletlenul fellokhetnek?

Nagyon kockazatos egyedul ( sotetben) lovak kozott lenni a szabadban?

2017. aug. 29. 20:02
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha van rajta sérülés akkor lehet hogy ingerlékenyebb lesz miatta, félti. Szóval ha nem ismered akkor inkább hagyd békén. Egyszerre eggyel foglalkozz, és akkor tudsz rá figyelni. (a többire is figyelj azért) Ha fáj neki akkor azt kimutatja, de a gazdi engedélye nélkül ne menj be közéjük, ne piszkáld őket. Te se örülnél szerintem ha mondjuk az udvarotokba bemennének megsimizni a kutyát, vagy ilyesmi.

Ha bogár piszkálja azért nem hiszem, hogy kirohan a világból, de ha már megcsípi pl egy méh akkor már megugorhat.

És igen ha megijed akkor teljesen szándéktalanul is fellökhet.

egyedül sötétbe ne menj be. Ha nem vesznek észre, csak ha már ott vagy közöttük megijedhetnek. Meg amúgy is. Éjszaka ők is pihennek.

2017. aug. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

AZ A LÉNYEG, hogy legyen nálad cólából készített cukortömb azt nagyon szeretik! Jóhír: ha megrugnak nagy a valószísűsége, hogy eltörik a csontod! ja és úgy menj oda, hogy egy Glock-18-assal a kezedben futkorászol, de lehetőleg csak ló implantátum leygyen benne

a testbeszédhez kellenifog egy cukorkatömb (cólábol) eldobod, akkor a ló utána fut oda mész a hátamögé és dugsz egy cukorkatömböt a seggébe!!

2017. szept. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!