Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Félek a saját lovamtól....

Félek a saját lovamtól. Hogyan küzdjem le?

Figyelt kérdés
Már rég óta nálam, van egy 5 éves nyers herélt. Kiskorom óta lovak közt vagyok így amit kaptam lovas tudást felhasználtam a pónimon. Már olyan szintre eljutottunk hogy felülök rá és nyakmadzaggal vagy kötőfékkel lovagolom. De 2 hete teljesen megváltozott. Reggelente ideges, rúg és harap. Egy ideje ágaskodik folyton ha a közelébe megyek, nyilván féltem hogy megtámad, ezért elfutottam. Tudtam hogy rosszat csinálok de nem akartam még egyszer eltörni valamelyik végtagom. Aztán a kedves gondolt egyet valamelyik nap és nekemugrott. A szám sarkát sértette fel a fogával mert belevágta a fejét az állkapcsomba. Tegnapelőtt mikir odasétáltam hozzá a legelőn ismét felágaskodott de nem mentem el, hogy tudja nem ijedek meg tőle. Hát nagy hiba volt mert megrúgott, eltalálta a derekam és a vállam. Ma apára bíztam mert már nem bízom benne. Lovaglásnál is állandóan ledob, eddig semmi baj nem volt. Miért csinálja ezt? Hogyan szoktassam le az ágaskodásról és hogyan bízzak benne újra? 14 éves lány vagyok. Szakértő a közelben nincs, így nem tudok segítséget kérni hozzá értőtől.

2017. szept. 2. 21:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok szakértő, de ilyen rövid idő alatt ekkora változás lehet valami komoly fájdalom jele is. Mindenképp nézesd meg állatorvossal! Biztosan nem volt semmi előjel? Csak mert ha nem, akkor ez szerintem túlmutat az egyszerű határok próbálgatásán. Lehet, hogy érte valami komoly trauma. Apukáddal hogy viselkedik?
2017. szept. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egyetértek!

Mindenképp lássa orvos. Ha egészséges, akkor pedig szakértő vagy eladás. A ló rád nézve életveszély, nem a bizalomról szól. Ha belehalsz egy rúgásba, akkor már cseszheted, hogy nincs a közelben szakértő. Ha semmiképp se akaród hozzáértőre bízni, akkor marad az eladás, mindig van, aki szereti a kihívásokat. Végső esetben vágó, sok más nem várna rá akkor se, ha súlyosan megsebesít (vagy a következő gazdáját). Nyilván ez elkerülhető, még, de nem biztos, hogy arra kell játszani, hogy hátha meg tudod parellizni némi bizalommal. Egyszerűen mert veszélyes.


És igen, ezért nem szabad kezdő lovasnak első lóként fiatal, nyers lovat adni. Pláne edző nélkül (bár ez a tapasztalt lóhoz sem árt épp, mert az is az ember fejére nő).

2017. szept. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én azt nem élném túl ha meg kéne válnom tőle. Apummal normálisan viselkedik. Most veszünk még egy lovat de ő be van kocsizva, lovagolva. A hónapban jön az állatorvos mert féreghajtót is kell neki venni aztán megkapja az oltást is. Meg a kovács is megnézi. Nem tudom mi baja, anya mindig arra fogja hogy front van, de nem lehet az év minden napján a frontra fogni. Esetleg ha eljárnék lovardába tanulni?
2017. szept. 3. 11:46
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__lovak__8760523-nem-t..


Ezt is te írtad ki szerintem. Nem fogadtál meg semmit a tanácsokból, ezért már idáig fajult a helyzet. Az a baj, hogy te nem tudsz bánni a lóval, azzal hogy elfutottál végképp leírtad magad nála. Azt se értem minek kellett egy nyers 5 éves pónival kezdeni. Apáddal nem szemtelenkedik, mert lerendezi, te pedig tutujgattad.


Hiába vesztek még egy lovat, ami be van lovagolva, ha olyan a jelleme az is simán rád kap. Ezt a pónit, ha nem terveztek vele, akkor adjátok el mert egyszer kórházba fog juttatni. Jobb helye lesz olyan mellett, aki ért is hozzá.

2017. szept. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Biztos hogy nincs sehol szakértő?


Ha apuddal együtt mentek hozzá, az ő felügyelete alatt lovagolsz, akkor mit csinál?

2017. szept. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Akkor rendesen viselkedik. Egyébként Gyöngyös mellett lakom, esetleg ha tudnátok mégis valaki magánemberkét aki ezzel foglalkozik...
2017. szept. 4. 06:11
 7/10 anonim ***** válasza:

Nyers, rendesen belovagoltban lovon miért kell nyakmadzaggal bohóckodni?


Mindegy, válasz:

A) szakértő, RENDSZERES EDZÉSEK

B) eladás

C) kórház / temetés


Ha egyik se tetszik, sajna szar ügy, de ez így működik.

2017. szept. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez a vége amikor mindenki azt hiszi hogy az "erőszakmentes lókiképzést" bárki el tudja sajátítani egy könyv elolvasása után.

Tudod, a belovaglóknak is van kocsija, szépen beül, leutazik és lelovagolja a lovadat, plusz tanácsokat ad mire figyelj, hogy legközelebb ne törje el semmidet. Elhiszem hogy félsz a lovadtól, de ha nem akarod hogy így maradjon, nincs kifogás, keresni kell szakembert, ha nincs a közelben, hívj Pestről. Ér ennyit az életed és az egészséged nem? Különben is, ha lenyomorodsz ki fogja etetni szemed fényét, azt a kedves lovacskádat?

2017. szept. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
A fejedre nőt apudal azért viselkedik normálisan mert tőle kicsit tart! Erős kezeket igényel sajnos szakértőre lesz szükség vagy ha nem akor oda kell neki csapni amikor úgy viselkedik veled
2017. szept. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Add el
2017. okt. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!