Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem megy a lovaglas mit...

Nem megy a lovaglas mit csináljak?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy ma mentem el először lovagolni é shigetetlenül béna voltam. Mikot az edző mondott valamit pl hogy hátra húzd a sarkad és én előre húztam és nem tudom miért pedig tudom merre van a hátra de nagyon izgultam és abban a percben azt se tudtam megmondani hogy melyik a bal és jobb kezem. És mit mondtam hihetetlenül bénának érzem magam. És meg kellett fognom a szárat akkor megmutatta hogy kell de nem értettem és megis állt enni a ló és annyira ciki volt. Félek vissza menni mert baromi béna voltam szerintem ilyennel nem is találkoztak :(

2017. szept. 3. 18:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Elsőre ne várd el hogy profi legyél. Mert ilyen nincs. Hidd el, hogy a legprofibb lovasok is így kezték! :-)

Napi szinten találkoznak ilyenekkel hidd el, nem fognak emiatt lenézni.

Minél többször mész el, annál jobban jössz bele a dologba. :-)

Gyakorlás kérdése az egész, nincs olyan, hogy valaki így születik, és egyszer sem bénázik!

Csak a hibákból lehet tanulni! ;)

Szóval fel a fejjel! Szedd össze magad, és menj vissza! :D

2017. szept. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nyugodj meg, és menj csak vissza! Az első tanítási napon sem úgy kezdted, hogy felolvastad a Shakespeare összest, hanem ferde vonalakat rajzolgattál meg helyes kis köröket. Most egy új nyelvet kell megtanulnod, meg egy új sportot. Egyszerre... Csak, hogy könnyebb legyen :D
2017. szept. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
Jól beszélt az első kommentelő. És ha béna is voltál, akkor mi van? Semmi, azóta már rég elfelejtették hogy béna voltál, az élet ugyan úgy pörög tovább. Ne foglalkozz ilyenekkel.
2017. szept. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, vissza megyek! Köszönöm mindenkinek :) Lehet igazatok van
2017. szept. 3. 19:29
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
ha ez segit en még bénább lettem volna, de soha nem adok fel semmit, vagyis visszamennék
2017. szept. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és nem hiszem ;)
2017. szept. 3. 19:49
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ó, hidd el meg a haladóbb lovasoknak is vannak 'bénább' napjai sőt még a profiknak is.Ne hasonlítsd magad azokhoz akik már több éve járnak.Hidd el az első órán mindenki ilyen :) Óráról órára egyre jobb leszel csak ne add fel :) Hajrá😉
2017. szept. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért elég érdekes helyre mentél. Nálunk az első alkalommal kézen sétálunk, tornázunk a lovasokkal és futószáron belekóstolunk az ügetésbe. Nem szabad elsőre a helyes üléssel és a szárfogással traktálni, mert elsőre túl sok információ. Szokja meg a ló mozgását, aztán jöhet a többi. Úgy a 3-4. alkalommal, már rámegyünk a sarok lenyomásra, illetve a szárfogásra és az irányítást is elkezdjük tanulni, igaz még a lovas mellett sétálva futószára biztosítással.

Szóval kedves kérdező ne érezd magad bénának az első alkalom után, hiszen új dologgal találkoztál és sok volt az új információ és kicsit gyors volt a tempó.

2017. szept. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2017. szept. 3. 21:34
 10/11 anonim válasza:
100%
Sok gyakorlás😊🐎 Hidd el pár lovasóra múlva már látni fogod,hogy jobban megy😃🐴
2017. szept. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!