Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 11 éves Hucul-Haflingi keverék...

11 éves Hucul-Haflingi keverék ugrólónak? Tiszafüredi nyereggel lehet ugratni? 21 éves ló idős már az ugratáshoz?

Figyelt kérdés

Van egy 142 cm marmagasságú, mosott sárga 11 éves Hucul, Haflingi keverék lovam.

Amikor megláttam azt hittem vemhes, de kiderült, hogy csak szénahasú. Szerintem a szénahasat le lehet dolgoztatni vele folyamatos munkáltatással, lovaglással.

5 napja van nálunk egész jól összebarátkozott a másik mezőhegyesi félvér ( más néven furioso north star) lovunkkal aki 21 éves.

Az idősebbik ló zabla nélkül megy, és a világ legszelídebb lova, őt csikó zablával vettük, de majd kipróbálom, hátha megy anélkül is.


Szerintetek jó ugró lónak?

Mármint nem akarok vele versenyekre járni, csak óriási álmom, hogy ugrassak egy lóval. Ha vele ez nem jöhet szóba, akkor a 21 évessel még lehet kisebb akadályokat ugratni?

Illetve tiszafüredi nyereggel csak úgy hobbi szinten lehet ugratni, vagy csak ugrató nyereggel lehet?



#ló #nyereg #ugratás #11 éves #Hucul #idős ló #díjugratónyereg #tiszafüredi nyereg #Haflingi/ Haflinger #mosott sárga
2017. szept. 7. 18:11
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja, és kanca. Az elhozása előtt egy nappal vitték el a csikóját, a tőgye még dagadt.
2017. szept. 7. 18:20
 2/10 anonim ***** válasza:

Az hogy a hafi turmix mekkorát ugrik, vagy tud-e azt csak akkor derül, ki ha kipróbálod. Én is hasonló lovat lovagolok csak magasabb, ő egész jól viszi 1-1,1m ig de vele előtte foglalkozva volt. Azt javaslom cavalettizz vele, vágtázz át egy rúdon, aztán lehet tovább menni. Ha kis X.et raksz fel először csak 30-40 centi legyen tegyél elé egy dobbantó rudat úgy 220-250 centire és ügetésből menj rá, aztán ha ez megy akkor lehet vágtából, hogy 3 m-re rakod a dobbantót. Viszont egyedül ne vágj bele, kell egy segítő, illetve nem lehet tudni mit reagál a ló.

Ugratni egy univerzális vagy ugrónyerget javasolnék, a füredi túl mélyen ültet, nem erre van kitalálva.

A másik, hogy mivel te sem ugrottál még, ezért a leginkább azt tanácsolom, hogy menj egy lovardába edző mellé, aki tapasztalt lóval megtanítja az ugratást.


A 21 évest nem gyepálnám ilyenekkel, idős már hozzá, illetve az ízületek se a régiek. A 70 éves nagymamámat se kérném, hogy ugorjon át egy kis kerítést.

2017. szept. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!! Nagyjából mennyibe kerül egy univerzális nyereg, ami használt, de megkímélt?
2017. szept. 9. 00:40
 4/10 A kérdező kommentje:

Igazad van a 70 éves nénivel kapcsolatban. :D

De attól, hogy a füredi nyereg nem erre lett kitalálva attól még lehet vele ugratni, csak kényelmetlen, vagy lehetetlen vele.

Csak azért,mert apám azt mondta, hogy füredi nyerget érdemes venni. Az angol nyerget nem tartja igazi nyeregnek, szerinte csak egy darab, kényelmetlen bőrdarab, amin nincs elég nagy első-hátsó kápa, szóval könnyebb leesni.

2017. szept. 9. 00:45
 5/10 anonim ***** válasza:
Még szőrén is lehet ugrani, nem jó hozzá a nyereg csak kifogás. Persze, nem fogsz 160as pályát menni vele, de arra a ló sem lesz alkalmas, szóval...
2017. szept. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Gondoltam már a szőrén ugratásra is, de az úgy nem nehezebb?

Meg eszembe jutott, hogy van egy "nyergem", ami igazából szerkezet nélküli, csak egy darab birkabőr, rajta egy bőr fogantyúval, meg 2 hellyel, ahova fel lehet csatolni a kengyelt.

Annyi, hogy szerintem nincs hevedere az ugratásnál az nagy gond?

persze ha ezzel a nyereggel nem megy, akkor marad a szőrén lovaglás. Ami jó, mert szép húsos, izmos fara, meg teste van( hiszen haflingi, hucul keverék), és nem lesz az, mint az idősebbik lónál, hogy a mikor szőrén lovagoltam, akkor igazából minden gerinc csigolyát éreztem, minden lépésnél. De nem azért, mert sovány lett volna, meg éheztettük, csak öreg, és a hogy idősödnek egyre rosszabb a tápanyag felhasznosításuk, és nem híznak annyira, meg olyan gyorsan.


Egyébként ma elértem azt, hogy amikor meglát, röhög, meg eleinte az volt, hogy megfogtam a kötőfékét, elkezdtem kocogni, ő elkezdett ügetni, elengedtem, közben folyton mondogattam a vezényszót, és követett, és nem lassított. Csak egyszer állt meg, amikor meglátta a tyúkok kukoricáját. :D És amikor a kert végébe ért, és jól csinálta végig, akkor megdicsértem, meg simogattam, kapott egy körtét, megvártam míg megette, lenyelte, aztán vissza. A kertünk 2 nagy telek összenyitva, kerítés nélkül,szóval viszonylag nagy táv.


Aztán amikor legközelebb kimentem, megcsináltuk azt, hogy elkezdtem lépésben menni, (de már az elején sem fogtam meg a kötőfékét, és a hátranyújtott kezemben egy körte volt) ő követett, elkezdtem kocogni, ő meg ügetni, én futni, ő könnyű vágtázni, és ezt a kert végéig, ott nagyon megdicsértem, meg megsimogattam, és a jutalom se maradt el.

Többszöri gyakorlás után megszokja majd, és akkor is jön utánam, ha nincs nálam semmi, de megdicsérem, simogatom, és néha a végén meglepiből adok neki jutalom kaját, de nem azért követ, csak néha azt is kap.

Meg megengedte, hogy lecsutakoljam, nyaktól farig mindenhol, meg kifésültem a sörényét, üstökét farkát. A farkánál persze úgy volt, hogy végigsimítottam a kezemmel, és oldalt állva a lóval párhuzamosan álltam, oldalra húztam a farkát, és úgy fésültem ki. nem féltem, hogy ő ne féljen, csak elővigyázatos voltam. Úgy kifésültem a farkát, hogy amikor végighúztam rajta a kefét, egy csomóba se akadt bele. Szóval tündéri, és ahhoz képest, hogy csak 12 vagyok, egész jól engedelmeskedik, elfogad a vezérének, barátjának.


Bocsi, hogy ennyire hosszú lett, de valakivel meg akartam osztani, anyáék nincsenek itthon. :D


köszönöm a válaszokat, de attól még jöhetnek újak is! :DD

2017. szept. 9. 16:52
 7/10 A kérdező kommentje:

Amikor csutakoltam, akkor valamimagas nyerítést hallottam, de sem a haflingi, sem a mezőhegyesi nem volt, olyan volt, mintha a haflingi hasából szólna. Persze, lehet, hogy csak haskorgás volt, de komolyan olyan volt, mintha egy kiscsikó nyerített volna. Lehet, hogy a gazda rosszul tudta, és nem szalmahas, hanem csikó.

Tud a csikó az anyja hasában nyihogni egyáltalán?

2017. szept. 9. 17:03
 8/10 anonim ***** válasza:

Nyilván szőrén ugrani nem egyszerű. De ha ennyire tapasztalatlan vagy, amúgy se jó dolog csak úgy belefogni, mert sírás lesz a vége.


A csikó nem nyihog a méhben, mivel a tüdejében nincs levegő. Ha nagyon aggódsz, kérj egy ultrahangos vizsgálatot, de hogy nem csikó nyerítés, az biztos.

2017. szept. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Egyébként fizikai fájdalom miatt az elmúlt 12 évben nem sírtam soha. Akkor valami mást hallottam, marad a szalmahas megállapítás. :D
2017. szept. 9. 18:54
 10/10 A kérdező kommentje:

Kiderült, hogy a birkabőrös nyergen van hasi heveder! Azzal fogok ugratni. A tiszafüredi nyereg eladója meg nem volt ott a megbeszélt időpontban, és mivel nagyon messze van, és csak most esett útba, ezért nem az lesz, hanem egy western nyereg. Nagyon örülök neki, bár a tiszafüredi is jó lett volna. :D

Köszi mindenkinek a válaszokat.

2017. szept. 11. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!