Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy hívják ezt a vágta fajtát?

Hogy hívják ezt a vágta fajtát?

Figyelt kérdés
Mikor a ló vágtázik és a lovas se nem űl és senem áll a nyeregben,hanem a tanügetéshet hasonlóan kiemelkedig a nyeregből egy bizonyos ütemre , ez hogy hívják , mert nem találtam rá a neten?(inkább díjugratásnál láttam)

2017. szept. 18. 17:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

A tanügetés közben a lovas a nyeregben marad. Szerintem a könnyű ügetésre gondolsz. :)

Vágtából én kétfélét ismerek:

Vadászvágta (amikor kiemelkedik a lovas a nyeregből, de természetesen mozgás e közben is van)

Munkavágta(a lovas a nyeregben ülve folyamatosan ellazított csípővel követi a lovat)

Nem lehet hogy olyat láttál, hogy valaki vadász vágtázni próbát csak visszapattogott? Vagy munkavágta lett volna, csak kipattogott?

Nézz mindketőről videót és abból talán rájössz hogy melyikre gondoltál.

Mondjuk az alapján amit írtál én a vadászvágtára gondolok, mert itt úgy tűnhet, de attól nem esik vissza a lovas a nyeregbe. Egyfolytában ki van könnyítve ez alatt, nem terheli a ló hátát, hanem tehermentesíti.

Remélem segített a válaszom:)

2017. szept. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Könnyített vágta, ugyanúgy működik, mint a könnyített ügetés. Egy tempó lent, egy fent.
2017. szept. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A könnyített vágtánál a lovas végig kiemelkedik a nyeregből. Ugyanez igaz a könnyített ügetésre is (a könnyű ügetésnél van le-fel mozgás), azonban vágtában ilyen minden ütemre könnyítés nemigen létezik, hiszen ott nem tudsz pl minden lebegő fázisban váltani, csak egy teljes vágta ugrás után. Nincs igazán funkciója így, mint pl ügetésnél, hogy egy adott lábpárt terhelsz, stb.
2017. szept. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Vadászvágtára gondoltam ,köszönöm a válaszokat:)
2017. szept. 18. 19:40
 5/5 anonim ***** válasza:
Jogos, én sem voltam biztos a könnyített névben. Azt tudom, hogy vágtaugrásonként emelkedsz-ülsz, tehát egy ütem lent, egy ütem fent. Arra jó, hogy a kezdő ne huppogjon, de ne is higgye azt a ló a könnyítésből, hogy most aztán ereszd el a hajam van :)
2017. szept. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!