Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tudnatok ajanlani tippeket lo...

Tudnatok ajanlani tippeket lo kidiszitesehez?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy egy bemutatora szeretnem befonni a lovam sorenyet

Az lenne a lenyeg hogy vagy bogyozni szeretnem vagy azt a fonast (amit szerintem a spanyol fonasnak hivnak) amikor a lo sorenye vegig van fonva a sorenyelnel


Tippeket es tanacsokat szeretnek kerni hogy melyiket az egyszerubb megcsinalni ha nem vagyok jartas ebben az ugyben

Orulnek ha jonnenek szemelyes tapasztalatok otletek tanacsok hasznos tippek

Valamint ha elmagyaraznatok hogy ti hogy csinaljatok magat a fonast


A lovam sorenye fekete es teljesen egyenes es kb 15cm hosszu mindenhol


Itt van a video hogy milyen fonasokra gondoltam de jo lenne ha ti is leirnatok hogy ti hogyan fonjatok es ti is elmagyaraznatok a sajat szavaitokkal a fonas folyamatat

Bogyos (ebbol csak olyat szeretnek ahol kizarolag gumikat kell hasznalni es nem kell hozza tu es cerna): [link]


Es a masik fajta amirol beszeltem amit asszem spanyol fonasnak hivnak: [link]

Nagyon sokat segitenetek

Mindenkinek megy a zold !



2017. szept. 18. 20:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Szóval az egyszerűbb az ez a spanyol fonás,de én inkább a bogyózást választanám.

Strapabíróbb,jobban mutat (szerintem) főleg ha esetleg nagyobb eseményre mész.Időigényesebb de szerintem inkább ez a jobb.Meg szerintem az a bogyózás az a tipikus klasszikus :)

2017. szept. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az a spanyol fonás nekem 5 perc alatt meg volt van még az a hálós lehet eltudom küldeni priviben a képet ha még van de itt is eltudom megnézése hogy még van e a bogyókat is jó nekem a legjobban ez a hálós tetszik strapabíró jól mutat de ha nem találom meg a saját képem akkor küldök googlesat
2017. szept. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Koszonom mentek a zoldek!

Priviben szivesen fogadnam a halos kepet is!

Es a bogyozas nem mutat gagyin ha nem tuvel es cernaval csinalom? (Vagy csak gyakorlas kerdese es egyre szebbre fogom tudni csinalni?)

Ha ez segit egy hatalmas melegveru sportlovam van aki sotetpej a nyaka izmos de nem tul vastag ugyhogy nem tudom hogy allna neki a spanyol fonas mert azt eddig vastag nyaku lovakon lattam csak...

Valamint nem tul hosszu a sorenye a bogyozashoz?

Johetnek meg boven valaszok!

2017. szept. 18. 20:57
 4/7 anonim ***** válasza:
2.odik vagyok a saját képem nincs meg de holnap reggel küldök képet googleról és az nem számít a bogyós által hogy nagyon hosszú úgy még szebb a spanyol is szép de az nem tartós a hálos a legjobb a bogyókat próbáltam de nem sikerült a hálós akkor annyi a lényege hogy tincsek én öszegumizod és az egyik tincsek a felét összekötöd a másiknak a felével de van róla Vidi holnap küldöm a hálosat
2017. szept. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Koszi szepen akkor a videot es kepet is szivesen varom!

Ok akkor a halosat megprobalom

Es bogyos miert nem sikerult?

Igazabol 15 perc az egesz bemutato kb ugyhogy addig kene kibirnia nem tudom neked mennyi ido utan jott szet a spanyol...

A halossal az a bajom hogy nem olyan dus es hosszu a sorenye mint pl egy friznek es akkor lehet hogy nem jon ki eleg halo belole es akkor hulyen nez ki vagy ez attol fuggetlen?

2017. szept. 18. 22:14
 6/7 anonim ***** válasza:

A bogyózással tudsz optikailag javítani a ló nyakán, ívén, stb, annak variálásával, hogy mennyire sűrűn és mennyire nagy bogyókat csinálsz - de ehhez viszont gyakorlat kell, egy rossz bogyózás viszont ronthat a helyzeten. Én ezért inkább a spanyolt mondanám.


A hálós meg ez lenne szerintem: [link]

Vagy lásd még: [link]

Egyenlő távolságra összegumizol tincseket. Ha kész, minden tincset megfelezel, és a mellette lévő tincs felé eső felével összegumizod. És így tovább. Ez is mutatós, és elég könnyű.

[link]

2017. szept. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen ment a zold?

Akkor megprobalom a halosat is de azert gyakorlom a bogyozast a versenyekhez...

A spanyolt meg megnezem hogy mennyi ido alatt tudom megcsinalni es hogy mennyi ido utan jon szet!

Sokat segitettetek ugy is de azert johetnek meg boven!!

2017. szept. 19. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!