Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Annyira szeretnék egy lovat,...

Annyira szeretnék egy lovat, mit kéne tennem?

Figyelt kérdés
Régebben sokszor mondtam anyukámnak egy ló gondozásának lehetőségét, de mindig azt mondta nincs rá pénz/majd megbeszéljük/majd keresel magadnak pénzt és veszel. Megértem, ha nincs rá pénz, azóta nem kérdem és nem is gondoltam a lóra. De mindennap lemegyek a lovardába, hogy az ottani lovakkal foglalkozzak, rendszeresen lovagolok. Mit kéne tennem, hogy eltereljem a gondolataimat a sját lóról?

2017. szept. 24. 15:26
 1/9 A kérdező kommentje:
saját* elnézést
2017. szept. 24. 15:27
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Megkeresni a ló vételárát és egy éves eltartási költségét. Amint tisztában leszel az anyagi vonzatával és hogy mennyit kéne érte dolgozz, egyből letennél erről az álomról.
2017. szept. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős vagy?

15 éves kortól dolgozhatsz, tehát ha elmész diákmunkázni és gyűjtöd a pénzed, akkor látni fogják, hogy tényleg akarod.

Viszont. A ló nagy felelősség. Nem egy hörcsög, ami elvan, ha van táp előtte. Bár ezt valószínűleg te is tudod.

Kell neki nagy hely, télen ne fázzon, vinni kell 'sétáltatni'. Nem lehet könnyű kiganézni sem, fésülgetni kell, fürdetni(?).

Megfelelő oltások, gyógyszerek, táplálék kell neki.

Az is fontos, hogy a szomszédot ne zavarja, hisz az emberek nagyon gonoszak tudnak lenni!

Gondolom patkoltatni is kell, ápolni a lábát is, és a társaságnak is biztosan örülne.

Ha nem tudsz mindent biztosítani, akkor inkább várj még vele!

Nem mindegy, hogy van egy saját, szomorú állatod vagy egy vidám, aki nem a tulajdonod. :)

2017. szept. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A második válaszolónak köszönöm a választ :) Sajnos, még elég messze vagyok a 15-től, de tisztában vagyok mi kell egy lónak, úgy gondoltam, hogy a saját lovat(feltételes mód) abban a lovardában tartanám, ahova járok. Ott nagyon kedvesek az emberek és a lovak is aranyosak, nem lenne magányos. Mindennap lemennék hozzá, foglalkoznék vele.
2017. szept. 24. 15:53
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy lónak alsó hangon 50ezer a havi fenntartási költsége. Ez egy felnőtt jól kereső embernek is sok tud lenni. És akkor minimum 100-200ezernek lennie kell félrerakva, ugyanis bármi baja történik borsosak az árak az állatorvosnál.
2017. szept. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem egy darab papírtól függ, hogy valóban a tied-e a ló :) Keress a lovardában egy lovat, akinek nem ér rá annyit a gazdája, beszélj vele (a gazdával), hogy ha mész mindennap, simogathatod-e, leápolhatod-e stb. Így is boldoggá lehet tenni egy lovat :) Sosem volt saját lovam, de ahol lóápolóként dolgozom, 25 ló visong a boxban, ha megjelenek, hogy először őt :)
2017. szept. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell elterelned a gondolataidat. Még jól is jöhet ez a ló dolog, hogy motiváljon a tanulásban, dolgozásban. Csak legyél türelmes, és addig is foglalkozz mások lovaival, az is ugyanolyan jó. Amikor már lesz saját lovad, akkor sem a birtoklási vágyad kielégítése fog boldoggá tenni, hanem a lovaglás, a lovakkal való foglalkozás, stb.
2017. szept. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Gondold végig, hogy mik a céljaid. Ha ténylegesen lovakkal fogsz foglalkozni az életed során, akkor lehet létjogosultsága ennek. De ha ez egy hobbi, akkor hiába imádod őket, talán jobb elengedni ezt az álmot. Ugyanabból a pénzből tanulhatsz, félretehetsz, gyűjthetsz utazásra és sok egyébre, amik ténylegesen előrevisznek az életben afelé, amit tényleg igazán szeretnél.
2017. szept. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sajnos, ha szüleid nem tudnak annyit keresni,meg kell várnod, hogy magad is dolgozol és a saját keresett pénzen megteheted.Addig pedig tanulj sokat,így kellő tapasztalatod lehet benne, pl időben fogod látni, ha nincs jól,stb.Sok sikert.
2017. nov. 30. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!