Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mekkora kiadás, költség egy póni?

Mekkora kiadás, költség egy póni?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkodtam azon hogy mivel családi házban lakunk ezért vegyúnk lovat,hiszen régóta nagy álmom. (Tisztában vagyok a költségeivel és avval hogy mivel jár) de pár napja megütötte a gondolataimat hogy szerintem első lónak nekem nem biztos hogy jó lenne nagy ló. Inkább egy póni,ami nem is túl pici de nem is túl nagy.145 cm magas vagyok és 38 kg és 12,5 éves. Azt is tudom hogy a ló,póni társas állat. Mennyibe kerül havonta egy póni ami nekem lovaglásra és lelki társnak megfelelne? És milyen fajta,hány cm???

Társnak Shetlandi pónit tervezek. Várom a válaszokat!!😂😂



2017. szept. 24. 22:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem sokkal kevesebbe, mint egy "nagy ló" tartása. Az állatorvos ugyanannyiért jön ki, mint a lóhoz, az oltások maximum 1-2 ezer Ft-tal olcsóbbak, ha beteg akkor is minimálisan kerül kevesebbe..A kovács sem körmöli olcsóbban

Ha otthon tartod számolj 1 szénabálát (kb 5-7ezer ft), ha dolgozik abrakot (1 mázsa zab 5-7 ezer ft, ez több, mint egy hónap, de akkor is meg kell venned az egész mázsát), víz, a kovács 6-8 hetente nagyjából 8ezer fttól kezdődik, + a kiszállás, ha beteg akkor minimum 10.000, maximum nincs, oltásai egyebek évente szerintem verik a 40-50ezer Ft-ot (féreghajtással együtt)

Szóval havonta kb 15-20 ezer Ft a takarmány + az egyéb kiadások (kovács, állatorvos stb)

2017. szept. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
84%

Azért egy sheti, ha nem dolgozik, elvan csak füvön és szénán, és abból is kevesebbet eszik, mint egy nagy ló (de erre neked kell ügyelni, mert ő addig eszik, amíg szép kör formára nem hízik, meg még tovább :D ). Ha nem dolgozik, és nincs semmi, ami indokolná, nem kell patkolni sem, csak körmölni meg 4-5 ezer, ha társállat lenne, a kiszállás meg úgyis adott.

Az oltás kb ugyanannyi, ha beteg, annak a kezelése is. De halom felszerelést is megspórolsz, ha csak kerti dísz és társállat - nem kell nyereg/hám, alátét, hajtószár, lovaskocsi, miegyéb.

Ha viszont már lovagolni akarod, akkor ez ugye módosul, mert más a takarmányozás, kell felszerelés, stb. Ha ketten vannak, akkor a kiszálláson lehet spórolni persze, hiszen elég egyszer hívni a kovácsot pl., kis szerencsével patkolni se kéne. Amire viszont felhívnám a figyelmed: egy shetlandit simán lehet, hogy egy éven belül kinősz, mert abban a korban vagy, amikor hirtelen megnyúlhatsz - akkor pedig ott állsz egy lényegében (számodra) lovagolhatatlan társsal, aki ráadásul havonta tízezreket eszik meg...

2017. szept. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!!!! Az utolsónak csak annyi hogy nem szeretném lovagolni hanem csak társnak!! Köszi,sokat segítettetek
2017. okt. 3. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!