Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek ennek van valósága...

Szerintetek ennek van valóságalapja?

Figyelt kérdés
Komolyabb terveim vannak versenyzés terén. Egy ismerősöm mondta, hogy ha nem gond a pénz (nem akadály), érdemesebb külföldön is nézelődni ugróló után, mert egyrészt jobban vannak idomítva, másrészt tuti tapasztaltabbak, és nem is baj ha kezdő versenyzőként sokkal tapasztaltabb, rutinosabb a ló, mert szüksgé van rá, idővel úgyis hozzáfejlődök.
2017. szept. 28. 05:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Első lónak, kezdő szintre bármi jó. Legyen tapasztalt, legyen ugró múltja, jó idegrendszere - ilyet itthon is találsz. Nem kell semmi extra, olyan kell, amitől tanulhatsz.

Később, második lónak már megéri külföldről nézni, de akkor már nem a tapasztalatai a legfontosabbak (az is!), hanem a képességei és készségei, amire rá lehet építeni egy jól működő versenykarriert. Persze akkor se egy totál nyers csikót vegyél azért, nem árt, ha 3-5 éves minimum, és versenyen már kipróbált

2017. szept. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem rossz alapgondolat. Nem derül ki az írásod alapján, hogy milyen szinten állsz, de nem sok esély van arra hogy a ló amivel leteszed a rajtengedélyt, majd eljuttat nagypályás versenyekre. Van egy-két ilyen sztori, de nem valami gyakori. Első lónak szerintem is jó valami közepes árkategóriás(1,5-2 millió), közepes képességű, de tapasztalt és jószívű "öreg róka". Ilyet itthon is találsz a nyugati árak töredékéért. Arra is számítani kell, hogy van egy olyan jelenség, hogy a kezdő lovas a rutinos "140-es lovat" néha elba... elbaltázza. Te biztos nem tennél ilyet de nagyon sokan, és ezért nem is szokták javasolni az edzők első lónak a nagyon drága nagyon extra, nagyon nagy képességűt. (én is konkrétan tönkrecsesztem az első lovamat, azért van pofám ilyen nyersen fogalmazni)

Ha már túl vagy az első pár versenyévadodon, akkor tényleg érdemes lehet külföldön nézelődni. Itthon is vannak jó lovak, de kevés, és nem nagyon akarják eladni, külföldön azért nagyobb a választék, gyakrabban akadsz igazán jó lovakra.

Én is úgy látom hogy az idomítómunkára több figyelmet fordítanak tőlünk nyugatra.

2017. szept. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Bocs az offtopikért, de meg kell nyugtatnom az "állatvédőket": Visszaolvasva nagyon csúnyán hangzik ahogy az öreg lovamról(lovakról) írok, mintha csak egy lecserélhető tárgy lenne, de a kis öreg lovam megérdemelt nyugdíjas éveit tölti, és nagyon hálás vagyok neki, amiért tanított engem.


A lényeg: Nem úszod meg, hogy több lovat kelljen venned, ha komolyan akarsz versenyezni.

2017. szept. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!