Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan kell elindítani a lovat?

Hogyan kell elindítani a lovat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy lovagláskor mikor el kell indítani a lovat akkor előre kell "tolni" a lovat a csípőnkel? Mert az egyik helyen azt mondják igen, a másikon pedig azt, hogy nem. Előre is köszi a választ. :)

2017. okt. 2. 16:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem amikor felültél a lóra, próbáld ki, melyikre indul el. 3 másodperc alatt rájössz. Lófüggő is lehet, hogy mit szokott meg.
2017. okt. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 piriiiii ***** válasza:
Csizmasegítség (megnyomod a ló oldalát a lábaddal, a sarkaddal, de azért ne rugdosd), hangjelzés (nyelvcsettintés például), és hát igen, teljes testeddel "nyomod" előre, a fenekedet, a csípődet tolod. Egy jólnevelt, rendesen belovagolt ló, ami nincs elkapatva, nem lusta, erre mindenképp elindul. Ha nem, akkor esteleg pálca.
2017. okt. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
tolni kell a csipődel és a csizmádat is szóritsd oda egyszerre és egy belovagolt jól nevelt ló elindult de gondolom lovas iskolába tanulsz az iskola lovak meg legfőképen.Pálcával ne nem pálcával kell megtanulni lovagolni valószínű a kérdező kezdő szóval nem pálcával kell tanulni.
2017. okt. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2017. okt. 3. 15:29
 5/8 anonim ***** válasza:
Elvileg igen, de jobb ha a csípőddel nem csinálsz semmit, mint amikor össze-vissza ugrálva a nyeregben "hajtsz a csípőddel". Esetleg keress egy jó oktatót és maradj nála, ne járj lovardáról lovardára! A sok edző csak összezavar, és nem azért mert mind hülye, csak más a stílusuk.
2017. okt. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Eddig egyetlen egy oktatóm van/volt. Eddig együtt jártunk barátnőmmel hozzá lovagolni, de a barátnőm átiratkozott. És én úgy tanultam, hogy a lábammal hajtom meg finoman a lovat. De viszont barátnőmet pedig úgy tanítja az új oktatója, hogy csípővel "tolja" előre a lovat.
2017. okt. 4. 16:12
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyik sem mond hülyeséget. Az a fontos hogy lekövesd a ló mozgását a csípőddel, ha még erre rá is tolsz, annak van előre hajtó hatása, de ha ezt rosszul, nem a mozgás ütemében csinálod akkor inkább összezavarja a lovat, és még el is fárad tőle a lovas, amitől aztán csizmával is kevesebbet hajt. Ezért megértem ha egy oktató nem erőlteti a "hajtsd a csípőddel témát", bár én is úgy tanultam, hogy csípővel is tolni kell.
2017. okt. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. okt. 5. 07:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!