Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovasok! Más is tapasztalt...

Lovasok! Más is tapasztalt hasonlókat, amikor lovaglóórákra jár (t)?

Figyelt kérdés

Egy kicsi, családias lovardába jártam. Kb.15-25 lóval.

De műveltek érdekes dolgokat: 6-8 éves lány (tulaj gyereke) rendes, nagy méretű lovat kapott az órán, alánk, akik 15-17 évesek voltunk, pónikkal kellet boldogulni. Normális, ekkora emberhez való "nagy" lovat csak a napi szinten járó,gazdak hisztérikák kaptak. Lovás oktatót kb.3-4szer láttam, aki foglalkozott volna a csoporttal, minden más esetben 10-20méterról az idősebb tulajdonos néha néha od vetett pár mondatot. Az órák általában csak lepésből álltak, séta körbe, nagy ritkán fél kör ügetés, aztán megint séta óra végéig. Vágtázni egyszer ha tudtam.

Nyereg nélkül, szőrén oktattak, amivel semmi bajom, de kértem, had legyen alattam nyereg nem adtak, apedig sokszor biztonságban éreztem volna magam, mert a lovak amikkel lovagoltatnak, hát enyhén makacsok, ijedősek.

Mikor volt oktató, az is otthagyott egyedül a pályán a makrancos kislóval, az megbokrosodott, vállam megficamodott. Aztán még vissza erőltettek, mikor sírva kértem, hogy ne! De.. Így sírva, rettegve kellet mennem egy kört.

De talán legjobb, hogy mikor jött egy egy 2-4 éves, persze hogy felakart ülni a lóra. A tulajdonos engedte, amihez az éppen akkor lovasórát adó lovat szedték el tőlem, vagy mástól. Persze az órát nem hosszabitották meg annyival, amig a pici gyerek volt a lovon, szóval x időt vártál a földön az órába beleszámították. Ha ezt szóvá tettem, lehurrogtak, hogy szívtelen vagy.

15 éves lányként én vagyok "királylány", vagy mindenhol ez a megszokott?

Mert az biztos annyira elvették a kedvem az osztályban lovagláskor, hogy majd csak saját lóval, magánórán fogok legközelebb lovagolni, ha majd lesz annyi kerestem hozzá, természetesen, nem anya apa pénzén.


2017. okt. 11. 16:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem normalis. Surgosen keress masik helyet!! Merre laksz?
2017. okt. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez nagyon gáz, nyilván a szüleid fizettek az órákért, jogod van hozzá, hogy időben és tartalmilag is azt kapd, amit megbeszéltetek. A helyedben keresnék sürgősen egy másik helyet.
2017. okt. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ezek tényleg nem normális dolgok, jogosan akadtál ki.
2017. okt. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Síró, rettegő gyereket föltenni a lóra??? Nem normálisak...

A szülők ezt tudják?

2017. okt. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős. Bár nem ennyire durván, de a kis kedvenceknek adták a jó lovakat, ha én leestem, akkor meg se kérdezték hogy jól vagyok-e de ha a kis kedvenc, akkor rögtön jajj jól vagy. Ugyan ez a versenyeken, egy lusta lovat kapsz, de azért nyerjél az egyesületnek. De már lovardát váltottam szerencsére, mert szüleim is pontosan így látták, hogy fölösleges pénz kidobás. ^^ Szóval mindenképp válts, a szüleidnek is jobban megérné.
2017. okt. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Keress szerintem is másik helyet. Így lényegében semmit nem tudsz tanulni. Először futószár és aztán osztály. Meg ez a szőrézés is... Én szeretek szőrén is, de azért nem minden alkalommal. Csak néha, olyan kivételes alkalmakon. Ezzel a lónak is ártanak. Meg az oktató azért van ott, hogy felügyeljen és tanítson. Szerintem ne hagyd abba ezért, hanem keress másik helyet, ahol normálisan tanulhatsz, és ahol nincs kivételezés, nem a pénz a lényeg. És ha később lesz saját lovad akkor már elég tapasztalsz leszel hozzá. :D
2017. okt. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nagyon nagyon kedvesek vagytok! Köszönöm mindenki válaszát, hasznosak!

Végre biztosan tudom, hogy ideje váltani, de nem adom fel, ez mégse fordult a fejemben. Szerencsére a városunkban (amit inkább nem közlök,hátha ismerős ia olvassa a kérdést) van másik lovarda, nemsokára érdeklődni fogok ott, igaz drágább,de anyuék vállalják, azt mondták.

Köszönöm mindenki segítségét!

2017. okt. 11. 18:39
 8/10 anonim ***** válasza:
De hiába drágább, ha ezért minőségibb oktatást kapsz. Megveheted te az cipő utánzatának a koppintását, ami két hét alatt leszakad rólad, vagy drágábban a rendest, ami évekig bírja... Ez valamilyen szinten ugyanolyan befektetés. De ezt a helyet tényleg sürgősen hagyd ott. Semmi értelme nincs, dobáljátok ki az ablakon a pénzt.
2017. okt. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben voltam én is.

Sürgősen váltani kell, ne foglalkozz senkivel, ha most kezdenek marasztalni, akkor csak a szüleid pénze kell.

2017. okt. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az mindegy pónit kapsz-e vagy nagylovat, ha derogál pónira ülni, tényleg királylány vagy. Az hogy a ló tényleg "makrancos"-e vagy csak neked nem elég automata, nem derült ki.

A többi kifogásod viszont teljesen jogos, de nem kell megijedni, nem minden lovarda ilyen. Nézz csak körbe, lehet hogy pár helyen ki kell próbálnod egy-egy órát, beszélgetned kell pár lovassal, de biztos megtalálod a neked valót. Talán még az osztálylovaglást is megszereted egy jobb helyen.

2017. okt. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!