Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mire jó a kikötőszár használata?

Mire jó a kikötőszár használata?

Figyelt kérdés
Magamtól és az utána olvasattokból nagyjából rájöttem, de mielőtt teljesen oktalanul rápakolnám a lovamra, inkább biztosra megyek és megkérdezem.

2017. okt. 21. 20:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi azért tesszük a lovakra,hogy ne húzgálják a fejüket, ne csapják le a fejüket legelni.
2017. okt. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez a kikötőszár típusától is függ, hogy pontosan mire való - pl nem mindegy, hogy gumikarikás kikötőszár vagy veiroter, chambon, gogou?

Általánosságban mondjuk én úgy gondolom, hogy bármelyikről is van szó, helyes lovaglással nincs rájuk szükség, max rövid, átmeneti időtartamra, hozzáértő kezek közt.

2017. okt. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Gumikarikás.

Nekem is azért kéne mert folyton legelne, és így alig lehet elindítani füves terepen.

2017. okt. 22. 20:51
 4/5 anonim ***** válasza:
Arra szerintem egyszerűbb egy pálcát vinni, amint tenné le a fejét, megcsípni a farát. Előbb-utóbb rájön, hogy nem móka.
2017. okt. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A kikötőszár egy kiképző eszköz. Én futószáron használom hogy erre támaszkodjon a ló, illetve kezdő lovasok alá, mert az ő kezük még bizonytalan.

Ha állandóan legel az a te hibád, fogj egy pálcát és ne hagyd neki. Az enyémet 2x legyintett meg legelésért utána meg se próbálta. Ne hagyd h letegye a fejét, hajtsd erélyesen előre.

2017. okt. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!