Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hamarosan lesz egy lovam,...

Hamarosan lesz egy lovam, mindent szeretnék tudni!?

Figyelt kérdés

Egy camargue kancáról lenne szó:

-az állatorvos évente hányszor kell?

-milyen ápolási eszközök kellenek

-hogyan rendezzem be a bokszát

-hogyan játszatok vele

-mennyit és mit kell neki naponta enni adni



2017. okt. 22. 18:55
 1/9 A kérdező kommentje:
Nagyon sok mindent tusok a lovakról,de nem bízom magamban,és biztosra akarok menni,a neten mindent lehet találni,ezért szeretném ha valaki megerősítené
2017. okt. 22. 19:11
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Egy fontos tudnivaló: lovat egyedül nem tartunk, csak másik lóval, lovakkal. Remélem, ezt tudod.
2017. okt. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
SZia! AZ előző válaszoló jól írja, nem tartunk egyedül lovat, de ha ez a kérdés meg van már oldva mondjuk úgy, hogy béristállóban fogod tartani akkor semmi gond :)ha pedig így lesz, azaz nem otthon tartod, akkor az etetés meg van oldva, mert azt a lovászok fogják végezni :) ápolószerekből érdemes kettőt venni mert inkább legyen több, mint hogy ne legyen :D tehát kell gyökérkefe, egy puhább szőrű kefe, patakaparó, szivacs, vakaró (gumi és fém egyaránt) és még esetleg puhább rongy a por letörlésére. A hosszabb szőrökre (sörény, farok) érdemes valami vitaminos sprayt venni ami által fényes és egészséges lesz a szőre :) ha szürke lóról van szó akkor habkövet érdemes beszerezni mert a koszos foltok anélkül elég nehezen jönnek le :D a box berendezős kérdésedet nem teljesen értem, kifejtenéd bővebben? az állatorvosról én nem tudok nyilatkozni, mert sajnos nekem nincs saját lovam úgyhogy nem vagyok az orvosi dolgokban nagyon elmélyülve :) a játékot nem tudom pontosan hogy érted, mert azért tudni kell hogy ez nem egy aranyos kiskutyus hanem egy több száz kilós izomkolosszus. De például jó "játék" vagyis inkább kapcsolatépítő dolog a parelli 7 játék :)
2017. okt. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

-box: Az alatt azt értem,hova rakjam a nyalósót,hova a szénát(mert ugye a lovak tisztán tartják az evőkörletüket,és nem akarom oda rakni ahova üríteni szeretne), ill. azt,hogy a kantártartót jó-e ha az ajtó külső felére rakom?

-játék: Mert ugye a lovak szeretnek labdázni,csak nem mindegyik,és gondolom van más is

2017. okt. 23. 09:57
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi az állatorvost csak akkor hívnánk ki ha baj lenne. Féreghajtózàst mi intézzük. A kovácsot szoktuk 3 -4 havonta kihívni. Ápoláshoz nem kell sok minden : csutakoló kefe, nekünk amúgy van vagy 5 féle, de ez már ember függő. Patakaparó, sörény és farokfésű és ápoló. Esetleg patazsír.. Box : ( bár nem tudom mit kell azon berendezni). Alap dolgok kellenek be : víz - lehetőleg olyan amit nem tud felborítani. Széna, szalma, esetleg nyalósó. Játszani??? Hát én nem szoktam játszani a lovammal.. Nem tudom mire gondolsz a játékon belül. Ez olyan fura....Enyém nem is igényel semmi ilyet. Áll egyhelyben biztos nem fog utánam szaladgálni. A másik lóval szokott játszani, velem nem is szeretne szerintem. Ők szaladgálnak, játszanak - szóval elvannak. Most ha a másik ló hiányát - Te akarod helyettesíteni hogy majd" játszol" vele az nem megoldás. Nem tudom hány éves vagy de szerintem szüleid segítsenek az etetésben.
2017. okt. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok.

Mielőtt beviszed a boxba, rendezd be, tedd a kaját oda ahová tervezted. És akkor úgyis más helyre fog tràgyázni.

2017. okt. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Jaa ertem milyen jatekra gondolsz. Hat azt nem gyakran szoktak am a lovakkal csinalni csak egy egy video kesveert. Meg esetleg olyat lattam mar , hogy egy ijedos lovat ezzel "kepeztek" hogy labdat dobaltak mellette meg hasa alatt atguritottak stb hogy ne nagyon ijedjen meg az ilyesmi ingerektol. Meg meg olyat lattam pl boxfogsagban levo lonal hogy a boxanak a racsara felszereltek egy gumilabdat egy kotelre amit o tudott bizergalni az orraval :) megkerdezhetem hogy miota lovagolsz?
2017. okt. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Box: etető legyen az ajtóhoz közel, de a közlekedést ne zavarja, az önitatót célszerű mellé tenni. Szénázni is a box első felébe érdemes az etető környékére. Viszont vannak nagyon trehány lovak, nem mindegyik eszik egy helyen, illetve trágyázik egy helyen. A lovardában ahol dolgoztam, volt olyan ló, amelyik ha éppen úgy állt simán rátrágyázott a szénára, volt olyan, amelyik betaposta alomba stb.

Ha sokat lesz bent, akkor a nyalósót érdemes fellógatni,így ha nyalja akkor leng, ezzel lefoglalja magát egy darabig.

Ha nem önitató lesz, hanem vödörből itattok,akkor 2-3 óránként kínálja meg valaki, de a vizet ne hagyd a boxban, mert van olyan, hogy éppen nem szomjas, ilyenkor aquapark lesz a vödörből ami hamar borul és ázik minden a boxban, illetve a lóállat eljátszik a vödörrel rálép, összetöri.


Ápoló eszközök: műanyag tüsis vakaró nagyon jó, illetve fém vakaró ez a 3 íves szalagokból álló (télen és tavasszal imádni fogod), gyökérkefe, puha kefe, patakaparó, sörény/farok fésű, puha rongy, szivacs. Ezek az alap dolgok.


Mit adj neki? Ez a munkától függ, a miénk nem sokat megy, széna mindig van előtte, emellett az év 70%-ban legelőn van éjjel nappal.Abraknak reggel és este kap másfél fángli (kőműves kanál) roppantott zabot és negyed fángli bázis lótápot kis vízzel felöntve, hogy ne legyen száraz.Ősszel télen kap egy kis kukoricát is.


Állatorvos: nálunk évi 2x oltás, 3 évente vérvétel és FKV teszt,a féreghajtást magunk oldjuk meg 4 havonta.

Van egy eü dobozunk van benne betadin, neogranormon, steril gézek, pólyák, lázmérő.


Kovács: mi 6 hetente patkoltatunk, de ha mezítlábas lesz a lovad, akkor is kell 8 hetente körmölni. Mikor kijön mindig beszéljétek meg a következő időpontot, mert a jó kovácsok nagyon elfoglaltak.

2017. okt. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
6 éve lovagolok
2017. okt. 24. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!