Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Minden arab telivér alkalmas...

Minden arab telivér alkalmas távlovaglásra, vagy ott is csak egyede válogatja?

Figyelt kérdés
2017. okt. 23. 17:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Az arab alapjában véve szívós és nagy állóképességű fajta. Viszont neki is kell a felkészítés az edzés. A távlovira terepen kell felkészíteni a lovat, fokozatosan növeled vagy a távolságot vagy a tempót, aztán mindkettőt. Ha megnézed az időeredményeket, akkor láthatod, hogy 20 km-en 50-55 perc az idő, amivel labdába lehet rúgni, 40 km-en 1 óra-1óra 20 perc. Van olyan verseny, ahol van amatőr kategória, ahol nem kell REV, ott kipróbálhatod magad 20 km-en. A lényeg, hogy a ló jól fel legyen készítve, a pulzusa, légzése hamar álljon vissza, mert ez rengeteget számít. Heti 1-2 lötyögés ide nem elég, hetente 3-4 hosszabb terep meg se kottyan neki, főleg, ha edzésben van.
2017. okt. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem minden arab alkalmas amúgy távlovaglásra ilyen szinten, ahogyan nagydíjas ló sem lesz minden sportlóból. De megfelelő képzés, edzés után ezekből kerül elő 99%-ban az olyan egyed, ami megfelelő teljesítményt tud adni az elvárások mellé.
2017. okt. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Talaltam multkor rgy erdekes cikket, amiben az arabok fejszerkezeterol irtak. Amit abban olvastam, nem igazan ertem hogy ha nem tudnak rendesen levegot venni akkor miert hasznaljakvoket tavlovaglasra.

De ezt leszamitva nagyon sok arab van a tavlovasok alatt, megfelelo felkeszultseg es szerintem semmi akadalya. Felkeszules kozben ugyis kiderulnek a dolgok.

2017. okt. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!