Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Táplálékkiegészítő/ táp?

Táplálékkiegészítő/ táp?

Figyelt kérdés
Van egy 17 éves heréltem 1 éve. Rossz körülmények között volt és levolt fogyva, de most jó helyen van és kap napi 1 árpát és 2 zabot, és folyamatosan van elötte széna és fű, viszont én nem vagyok megelégedve azzal ahogy kinéz, szerintem még bőven férne rá. Egy 2 vel ezelötti tulajánál kb 4 éve lucernát is kapott de ott nagyon jól nézett ki, gondoltam esetleg valami lucernát tartalmazó tápra vagy esetleg vitamin ? Valamit tudnátok ajánlani? Heti kb 4x mozog ebből 2x terep kb 2-3 órát 1x futószár 45 perc, 1x benti lovaglás 45 perc

2017. okt. 24. 22:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Futószáron nem kell ennyit mennie, elég 20 perc átmozgatás is, és a terepen is, ha lehet, inkább séta, ügetgetés... Egy átlagos napi takarmánymix elég lehet, pl Cavalor tradition vagy hasonló. 12-13% fehérje, rostok, általában vitaminozva is vannak. Esetleg egy fogászati ellenőrzés, ha nagyon aggódsz, egy vérvétel.

Emellett lehet adni BLOF gyógynövénykeveréket, ez ugyan a patákra van, viszont segít a felszívódásban és a tápanyagok helyes egyensúlyában (az sem baj gondolom, ha szép, egészséges patái vannak:))

2017. okt. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A zabot hogy kapja? Mi roppantva adjuk mellé kis bázis táp, illetve ilyenkor kis kukoricát is. Foga mikor volt reszelve? Esetleg az is befolyásolhatja.
2017. okt. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 EAdri93 ***** válasza:
Szia, egy 17 éves ló főleg ha előtte rosz helyen volt, nem úgy hasznosítja már a felvett takarmányt mint egy fiatalabb. Először is nézesd meg a fogait (eleve 3 évenként minden lónak meg kellene, és ha kell, reszeltetni) mert lehet, hogy a fogai miatt nem hízik. Azabot és az árpát roppantva (nem darálva!) add neki és ajánlatos is beáztatni az árpát mindenképpen mert ha szárazon adod oda neki akkor súlyos kólikát okozhat (nekem este kapnak áztatott roppantott árpát korpával ivósra engedve vízzel, benne kalcium és magnézium (kalcium: futor v zeolit tak.boltban veszem) reggelente kapnak 1 fangli kukoricát, 1fangli lucerna granulátumot ,1 fangli lótápot (ebben van több féle, lehet kapni kimondottan idősebb lovaknak valót, magasabb energia tartalommal, pelyhesítve hogy könnyebben össze turja rágni, előgg meg tudja emészteni. Ad libitum réti fűszénát javaslok, a lucernaszénával vigyázz, abból csak keveset emrt amellett h bekólikázhat tőle, a fehérjétől bedagadhatnak a lábai, patairha gyulladást is kaphat.Abrakba alkalomadtán rakhatsz egy kevés cukrot, melaszt lehet adni a lovaknak, mézet is, a Chevinal plus nevű vitamin nagyon jó.Olajok: amellett hogy hasznosak az emésztésre hízhat is tőlük, amiket én etetek és javaslok: (hal olajokba sok az e vitamin) lenolaj, kókusz olaj/zsír, napraforgó olaj (közismertebb nevén étolaj) minden nap rakok egy evőkanálnyit az abrakjukba, általában a korpás ivósba , használjam bármelyiket.Fontos: volt-e féreghajtva a ló? külső és belső élősködők ellni féreghajtót szoktam adni, az első beadástól számítva 2 hét múlva meg kell ismételni újra. Negyedévente féreghajtunk. Gyökér, gumós-és lédús takarmányok: amit adhatsz neki: napi 1 kg a limit. Tök, de ezt szigorúan csak kimagozva, cukorrépa (pellet formában is kapható) szigorúan csak beáztatva etetés előtt min.1 órával emrt kólikát okozhat, friss cukorrépát felszeletelve kell áztatni.fokhagyma (abrakba, immunerősítő és keringésjavító hatása), csipkebogyó, (torma:köhögés ellen) céklarépa, marharépa v más néven takarmány répa, sárgarépa, édesburgonya, burgonya, csicsóka, banán (héj nélkül) alma, körte, görögdinnye /ezeket én is etetem 10 éve a lovaimmal/ kiegészítésként leveles kukoricaszárat is szoktam, ennek magas a rost tartalma mint a réti fűszénának. Zabszéna is jó (nem szalma, akkor lesz széna ha nem a magjáért termesztik hanem tejes/viaszos érésben lekaszálják a kalászfejet a leveles szárral együtt és szénaként bálázzák be) :) remélem tudtam segíteni, nekem ez a szakmám része, esetleg ha tanácsra van szükséged írj privátban. Fitocavallós gyógynövények is jók lehetnek még, vagy az equiminsnek is vannak még jó vitaminjai, természetesen nem egyik napról a másikra fognak hatni, hanem kell minimum 1 hónap mire változást láthatsz.
2017. nov. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!