Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Le tudnátok írni minden...

Le tudnátok írni minden fontos dolgot/tanácsot első lóval kapcsolatban?

Figyelt kérdés
13 éves lány vagyok, májusban leszek 14. Másfél év múlvára tervezek lovat venni pénz, tapasztalat meg ilyenek miatt. 4 éve lovagolok heti 2szer, bértartásban Bp-en. Tudom h drágább lesz a tartás mint a megvétel. Olyanra vagyok kiváncsi, hogy mennyit kell mozgatni, jó/rossz tapasztalatok étellel vagy bármi mással. Néhány "tanító" jellegű tanácsnak nagyon örülnék. Még annyit h ez nem csak egy hóbort rég óta tervezem és nem akarom elsietni a dolgot. Szerencsére van egy rokonunk aki nagyon ért a lovakhoz, ő keres és nézi meg h jó e a kiválasztott ló. A költségekről annyit h a ló nagy részét én fizetem majd(kiszámoltam mindent) viszont a bértartást a szüleim. A ló ára nyílván ünnepeknél kapott pénzből(tudja a család h lóra gyűjtök ezért kicsit többet adnak😊) és zsebpénzből jön össze. Hirtelen orvosi kiadásra is lesz félretéve.

2017. okt. 30. 20:25
 1/5 A kérdező kommentje:
Jaj bocsánat az elején elírtam. Nem bértartásban lovagolok hanem abban tartanám a lovat.
2017. okt. 30. 20:28
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem akarlak ijesztgetni, de egy ló nagy költség... ha kólikázik és műteni kell az már több százezres nagyságrendű, + ha klinikára kell vinni, az mind költség és ha hirtelen kell, akkor bizony előfordulhat, hogy magasabb áron vállalja valaki a szállítást.
2017. okt. 31. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nagyon fontos, hogy valaki legyen, aki - azon túl, hogy segít a neked megfelelő ló kiválasztásában - a továbbiakban is folyamatosan tudjon segíteni.

Hogy, miben, hogyan és mennyire kell segíteni neked, az nagyban függ a lótól és a céljaidtól, de szerintem biztos szükség van valaki hozzáértő, könnyen elérhető, segítőkész személyre.

Ez a személy az én esetében a lovardában dolgozik, ő az akinél továbbra is tanulok lovagolni - és nem csak a saját lovamon(!).

Ez utóbbi dologra, tehát további lovasleckék vételére, jó szánni időt és pénzt. Néha erre a bértartásra készülők nem gondolnak, pedig nagyon hasznos - sokszor elengedhetetlen -, hogy bizonyos rendszerességgel bértartó lovas és a bértartott ló is szakértő oktatásban részesüljön.


A költségek közül tapasztalatom szerint a legjelentősebb a havi bérleti díj és a további lovas órák finanszírozása.

Persze a patkolás, féregtelenítés és a váratlan helyzetben kihívandó állatorvos is kiadás, de ezt a részét nem dramatizálnám túl.

Ha versenyzel - ezt csak másoktól tudom, mert én ezt nem teszem -, akkor az is nyilván komoly tétel (de nem mindenki akar versenyezni).

Ha a szüleid tudják vállalni a bértartást, akkor adott esetben ilyen egyéb kiadásokba is be fognak segíteni.


Nekem volt, hogy súlyosan megsérült a lovam, de nem a váratlan pénzkiadás volt a legnagyobb gond, hanem a megfelelő állatorvost megtalálni, aztán a gyógyulás időszakában a napi kezelést - ami nem szorosan vett állatorvosi feladat volt - megoldani. Nekem ebben is a lovardában dolgozók segítettek, bár nem volt szerződés szerinti kötelességük.


A költségeknél is fontosabb kérdés az, hogy milyen sűrűn jutsz el a lovardába. Én kb. heti 4-5 nap jutok el. Ha nem megyek, akkor is foglalkoznak a lovammal (ez, illetve ennek költség vonzata a bértartáshoz kapcsolódóan megegyezés tárgya lehet).

A lovak ott szabadban, karámban vannak nappal, tudnak futkározni kedvükre.

Több napra általában nem utazom el, de nem kényszerből, hanem mert pont ezt a lovazós életformát választottam azzal, hogy lovam lett.


Ha tehát van benned elszántság, adott havonta kb. 60-90 ezer forint e célra mozgósítható anyagi háttér és van hosszú távon segítő szakember melletted, akkor - tapasztalatom szerint - jól tud működni a dolog.

2017. okt. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
És az anyagiakon túl az idő, ami nagyon számít. Most még nem tudhatod, hogy milyen lesz a gimnázium, hol, mennyit kell tanulnod... Hogy egyáltalán látni fog-e a lovad. És akkor még egyetem/főiskola/egyéb továbbtanulás, munka... Ne érts félre minket, nagyon jó, hogy ennyire elkötelezett vagy és megvan benned az akarat, de nem láthatod előre, mi lesz veled mondjuk 10 év múlva... Én 33 vagyok, és hiába dolgozom olyan lovardában, hogy a tulajnak csak annyit kéne elpityeregnem, hogy de szép a lovacska, idehozom, és megengedné, de nem merném felvállalni ezt a felelősséget. Mi van, ha két év múlva fordul egyet az életem? A szívem szakadna meg... És a lóval is nagy kitolás lenne, pláne hogy ő aztán végképp nem tehetne róla.
2017. okt. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én akkor vettem meg a lovamat, mikor megbeszéltem a párommal, hogy oké, a ló árát felezzük, meg a bértartást fizetem, az edzőt és a váratlan kiadást Ő fogja kifizetni, mert ő jól keres.
2017. nov. 1. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!