Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Shagya arab vélemények?

Shagya arab vélemények?

Figyelt kérdés

Nagyon gondolkozok az új ló vásárlásán.

A jelenlegi lovam szörnyen sokat botladozik, terepen ijedős és a eléggé hiányos a tudása. Nem szeretnék megsérlüni, összetörni magam... Másrészt pedig kicsit szeretnék fejlődni és vele azt nem lehet..

Még anno lovardában ültem egyszer egy arab lovon és azóta szerelmes vagyok a fajtába. Nagyon sokat olvastam róluk / leginkább jókat /. Tudom hogy szeretnek menni ami egyáltalán nem baj, mert a mostani lovam borzasztó lusta.. A tudásomat tekintve : 11 éve lovagolok, vágtázni tudok, ugratást tanulgatom - egy másik lóval. Aki szintén elég pörgős nagyon kell fogni ( úgyhogy hozzá vagyok szokva). Azt is olvastam nagyon jók terepre.. Ami nagyon jó mivel szinte mindig terepen lovagolunk. Az ugratás egy másodlagos dolog lenne. Nem díjugró versenyeket akarok nyerni csak hobbi szinten ugratni vele. Ami fontos : Nincs edzőm, otthon lovagolok. A hely nem probléma, mert a lovaink egész nap kint vannak a karámban estére vannak csak boxba bezárva. Azt is olvastam sokat kell mozgatni. Ami esetleg úgy lenne megoldható hogy futószáron mert heti 1-2 x van időm lovagolni az iskola mellett...

Saját tapasztalatok érdekelnek leginkább.. Jó / rossz tulajdonsàgok.. Bár tudom ez egyed függő is.



2017. nov. 1. 18:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, nem egy új ló vétele lenne a megoldás (persze vehetsz nyilván, nem akarok beleszólni). A mostani lovad tudását (és a tiédet is), edzővel kéne javítani, sokan mennek ki házhoz is, mert ha veszel egy olyan lovat, ami elsőre jónak tűnik, de aztán kiütköznek a hiányosságok, ugyanott vagy a problémával. Minden lovon lehet javítani, és mindegyikkel akad kisebb-nagyobb probléma is esetenként, nem lehet azzal megoldani a dolgot, hogy kapásból másikat veszel.

A kérdésre válaszolva: Hobbi szintre tökéletes egy shagya, de az igaz, hogy a legtöbbje menős, bár ültem már olyanon is, amelyik hajtósabb volt azért.

2017. nov. 2. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Màr mikor megvettük akkor is tudtuk hogy nem tökéletes, de én egyedül kevés vagyok arra, hogy megtanítsak neki bármit is. Nem akarok eszeveszett módon ugratni egy olyan lóval aki nem tud. Úgyhogy ez nem egy hirtelen jött ötlet, nagyon sokat dolgoztam már vele hogy legalább ilyen legyen. Mert előtte nagyon sok hiányossága volt. De köszönöm a választ. Várom a többiek véleményét is az arabokról.
2017. nov. 2. 08:59
 3/11 anonim ***** válasza:
74%

Hiába veszel újat, a ló a te szintedhez alkalmazkodik. Hiába képzett, nem megfelelő szintű lovassal ez nem látszik, pár hét alatt "elfelejt" bármit. Jó edzővel meg bármire megtanítható bármelyik.

Ugró sportra amúgy még hobbi szinten sem arabban gondolkodnék, az viszont tény.

2017. nov. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2017. nov. 2. 22:21
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdésedre válaszolva:shagyám és arab telivérem van,régebben még sokáig lovagoltam egy másik shagya kancát. Bizony,sok minden egyedfüggő, általánosságban élénkebbek és érzékenyebbek más fajtáknál - arab tartók zöme ezt imádja bennük,aki meg azt fröcsögi hogy "idegbetegek",az is ezért van. Úgy mondanám ezt, hogy kritikusabbak a lovas hibáival szemben; míg egyes lovak eltűrik a nem megfelelő bánásmódot valamilyen szinten, egy arabtól a legtöbb hiányosságot visszakapod. Nagyon könnyen tanulnak jót-rosszat. A shagya heréltem játékos, bújós-nyalogatós,viszont ijedősebb,mint az arab telivér kanca, aki kissé antiszociális viszont vasból vannak az idegei. Jó terepló a legtöbbjük,szívósak, kemény patákkal,elég jó takarmányhasznosítók. Tévhittel ellentétben tudnak ugrani, például Bábolnán Gazal XXII törzsménnel talán még mindig versenyeznek. A heti 1-2 alkalom nem lesz nekik (sem) elég, minimum négyszeri foglalkozás kell.

Én viszont Neked azt mondanám,hogy a hozzáállásodon próbálj meg változtatni. Akarattal, némi szorgalmas tanulással és kitartással olyan lovat tudsz faragni a sajátodból,amilyet szeretnél,miközben Te magad is fejlődsz és többé válsz emberként. Ez sokkal értékesebb annál,mintha vennél egy "automata" lovat de nem lenne hozzá kötődésed. Kérd edző segítségét,ha nem tudod,hogyan tanítsd a lovad nyeregből, viszont földől anélkül is tudsz vele foglalkozni,elnyerni a bizalmát,megtanítani neki hogy hogyan engedjen a nyomásra stb. és hidd el,ez az alapja a harmóniának. Bármi kérdésed van,egészen nyugodtan írj üzenetet, igyekszem segíteni.

2017. nov. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az a 2 lovaglás meg a futószár kevés. Lovagoltam arabot elég sokáig, és kb 1 óra utáni melegedett be igazán. Csak terepen lovagoltam, de 2-3 óra az alap volt. Ha kimaradt 3 nap, akkor igen csak jó volt a menőkéje, pedig nem volt túltolva zabbal.

Nagyon intelligens fajta, de igazi hiszti királynővé/királlyá tudnak válni. Attól, hogy jó terepen az adott egyed lehet szemes vagy ijedős.

Csak akkor vegyél arabot/shagyat, ha rá tudod szánni a kellő időt, mert nem egy "hétvégi ló, vagy ha tudsz szerezni egy megbízható lovas társat, akivel közösen tudjátok mozgatni.

2018. jún. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A jelenlegi lovad is fejleszthető, de csak segítséggel, ha tudsz esetleg egy házhoz járó edzőt keríteni, aki 2 hetente rátok néz, már úgy is nagy fejlődés érhető el.
2018. jún. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 sassszem ***** válasza:
Azóta hogy állt a lovaglásilag??? Érdekel engem.
2018. jún. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A jelenlegi pacim sajnos nem fejleszthető.. Sajnos állatorvos járt kint, ő mondta el hogy ez nem véletlen és nem figyelmetlenség ami miatt ezt csinálja. Akkor mi sem gondoltunk ilyen problémára.. Ő már ilyen marad ( de attól függetlenül rettentően imádom és sokat köszönhetek neki). Ez nem olyan leváltás lenne, hogy őt eladjuk a fenébe .. Ő is nálunk marad csak nem én fogom lovagolni. A másik pedig hogy a lovak egy olyan helyen lesznek tartva ahol minden nap ki tudok hozzájuk járni. Addig nem tervezek arabot venni még ez nem megoldható, mert baromi nagy hülye ötlet volt azt kitalálni. Köszönöm mindenkineknek amúgy ❤️
2018. jún. 12. 19:49
 10/11 sassszem ***** válasza:
50%
Miért nem fejleszthető a jelenlegi lovad?? Shagya Arabot mikor tervezel venni?
2018. jún. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!