Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyit fog még nőni?

Mennyit fog még nőni?

Figyelt kérdés
Egy 8 hónapos kb.90cm-es póni csődör csikó mennyit nőhet még? A szülei kb 100-105cm-esek. Mikor elhoztam kb 10cm különbség volt a szülők és ő közte. Ekkor 7 hónapos volt. Most lehet akkora kb mint a szülei. Bár ügye azóta már lassan eltelt egy hónap és nem nagyon emlékszem már rá. :/ Én reménykedem benne,hogy minél nagyobb lesz. Szerintetek? Tudom,h ezt nem nagyon lehetséges megsaccolni,mindentől függ. Nagyon jól táplált korához képest, mindent megkap amire egy csikónak szüksége lehet. Kellő foglalkozást,táplálékot stb..... csak tippejet kértem(nem kioktatást vagy kötözködést,nem vitát szeretnék nyitni) kószi a megértéseteket. Minden választ szívesen várok! 😁😁

2017. nov. 4. 13:25
 1/8 A kérdező kommentje:
Ha kell pontosan meg tudom mérni holnapra szalaggal vagy akár bottal is !
2017. nov. 4. 13:26
 2/8 A kérdező kommentje:
Eggyáltalán nem pónis. Kinézetre is nagyon csinos kis csikó. Nem tömzsi meg ilyenek(persze az is nagyon cuki) sportos,amennyire egy csikó lehet természetesen egy nagyon kicsi felesleg van rajta. Hosszú lábak,szépen ívelt nyak, "hosszabb" fülek(nem öszvér 😁😁) tényleg nagyon mutatós csikócska,póni létére.
2017. nov. 4. 13:30
 3/8 anonim ***** válasza:
Valamit nagyon rosszul mérsz. Ilyen nincs hogy 8 hónaposan majdnem akkora mint a szülei.
2017. nov. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem mérem hanem láttam. Képem is van róla csak nem tudom,h hogyan rakjam fel 😅😅 majd megpróbálom.
2017. nov. 4. 18:52
 5/8 anonim ***** válasza:
Éves korára éri el a végleges magasságában kb 80%át. Viszont ha a szülők 100-105cm esek, kb ő is akkora lesz, ha esetleg volt egy 110 centis nagyszülő arra visszaüthet, de ennél magasabb már nem lesz. Biofűnyírónak vagy kiskosárnál húzni alkalmas, max könnyű súlyú gyerek (max 10-15,kg) lovagoltatására lesz alkalmas úgy 3 év múlva.
2017. nov. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Igen nyilván azzal tisztába voltam,hogy még nem ülünk rá. Meg ő szerintem később érős típus szóval maximum 4 éves korától egy párszor sétikálnak rajta. De Szerintem marad a fűnyírásnál meg persze sétálós terepek😁 de azokat már most nagyon élvezi 😁😍👌
2017. nov. 8. 09:58
 7/8 anonim ***** válasza:
El fog az bírni 80-100 kilót is simán ha már lesz izma meg kondija.
2017. nov. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát én azért nem tennék rá 60-nál többet sem de nyilván látni fogjuk,h mi könnyű és mi nem. De nincs is nagyon angy súlyú "senki" aki ráülne. De köszönöm a válaszod 😁
2017. nov. 8. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!