Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Dagi pacira 😁?

Dagi pacira 😁?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy andalúz-sodrott paciról van szó. Még nincs nálam de sokszor látogatom duci nem dolgoznak vele csak a legelőn van de gondolom majd fog fogyni ha mozgatom(meg izmosodni😊) Akármilyen nyereg jó rá? Egy Eric Thomast néztem ki.


2017. nov. 5. 10:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát rohadtul nem jó rá akármi! A nyeregnek a ló hátára kell illesszkedni, ami lovanként eltér, de minimum figyelmebe kell venni, hogy milyen a markamrája. Ha nem értesz hozzá- és a jelek szerint nem- akkor keress fel egy nyergest, aki némi pénzért megmondja neked mi jó és mi nem, esetleg újratömi a nyerget ha kell.
2017. nov. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm,azért gondoltam hogy akármi nem jó... Elég esetleg ha az edzőm kérdezem meg?
2017. nov. 5. 10:42
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát az edződ remélhetőleg sok lovat és sok nyerget látott már, így a nagy hibák elkerülhetőek. De pl nálunk is, ha olyan a ló, kihívjuk a nyergest. Jó, nyilván nem az iskolalovakra... De egy egyszeri kiadással sok bajtól megkímélheted magatokat. Későbbi hátfájás, merevség, helytelenül használt izmokból fakadó nyűgök...
2017. nov. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat !
2017. nov. 5. 14:59
 5/7 anonim ***** válasza:
Dagi pacira dagi gyerek kell. 😁
2017. nov. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem baj most jó lesz neki az 50 kilós is 😉
2017. nov. 9. 15:56
 7/7 EAdri93 ***** válasza:
Az sem mindegy mire akarod használni a nyerget. Ha sodrott a ló akkor (gondolom) alig van neki marja. Én sodrott lóra az anitech ben vett angol univerzális nyerget használtam (ahogy előttem irták az illeszkedés fontos) puha nyeregalátét és gyapjú nyeregemelő nekünk kellett, de hosszabb túrákra (hagyományőrző vagyok) bírja a nyereg elég jól, már 9 éve, a másik amit még dagi "hordó alkatú" lovakra tudok ajánlatni az a nagylovasos barna western nyereg, vagy a wintech galopp nyereg, de az ha hosszabb lovaglásra mész (3-5 óra) akkor egy idő után nem olyan kényelmes. És ami még hasznos lehet az az ausztrál túranyereg (nagykőrösi v dabasi vásár)
2017. nov. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!