Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hozzászoktatás a kikötőszárhoz?

Hozzászoktatás a kikötőszárhoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy 10 éves pacim, és mivel folyton lecsapja a fejét legelni terepeken, szereztünk be neki egy kikötőszárt. Annak ellenére hogy 10 éves, úgy látszik most volt rajta először, mert eléggé bepánikolt amikor le lett csatolva a feje. Feltettem futószárra miután körbevezettem hogy kicsit szokja, most még mindig bizonytalan, de már ellépeget. Arra gondoltam hogy naponta fogom futószáron először lépésben elindítani, szerintetek ez jó lenne neki?


Amit még elmondanék, hogy elég nagy ló, a kikötőszár pedig nem túl nagy (Decathlonos), és kb így áll rajta, viszont már nem tudok lazítani a száron: [link]

Ez helyes? Semmiképpen sem akarom hogy rollkur legyen belőle, vagy valami hasonló tartás.



2017. nov. 11. 15:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem, ez nem helyes, és a kikötőszár nem azért van, hogy megakadályozza, hogy a ló legeljen. Előre kell lovagolni, és nem szabad hagyni, hogy letegye a fejét. Ez a fajta kikötőszár pedig nem kezdők kezébe való, és te láthatóan nagyon kezdő vagy (ami nem baj, de törekedni kell a fejlődésre). Az ilyen kikötőszárat amúgy nem szabad láb közé csatolni, mert úgy pont arra ösztökéli a lovat, hogy rollkurben menjen. A helyes csatolás az, ha oldalt a hevederhez van rögzítve a vége.
2017. nov. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Eleve hosszabban kezdjük egy olyan lónál amelyik nem ismeri.
2017. nov. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem az a fajta lábközé csatolós kikötőszár van.

Egyébként lovagolnám én, pálcával is próbáltam, de ha hirtelen és gyorsan hajtja le a fejét egy 700 kg-s állat, nehezen fogom meg. :/ Azért döntöttem kikötőszár mellett, mert terepen nem hajlandó ügetni, mivel majdnem minden második lépésnél megáll, hiába hajtom, pálcával meg nem szándékozom agyonütni.

2017. nov. 12. 01:54
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Erre inkább az öregek praktikája jó: középen a tarkószíjhoz rögzítesz akkora bálamadzagot duplán, hogy szépen elérjen a nyereg kis karikájáig. Mindkét karikához rögzíted (pl karabinerrel), és a ló mindent tud csinálni, csak lehajolni nem, mert ahogy a tarkó mozdulna le, megfogja az orrszíjjal. Mondjuk, először vezesd vagy futószárazd fűközelben, mert lehet, hogy megsértődik...
2017. nov. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
Pálca. SEmmi más nem kell, csak pálca. Amint érzed, hogy rakná le a fejét, egy isteneset a seggére csapsz (hosszú pálcával), közben erőteljes csizma. Ha megindul, nem baj, had menjen, aztán felvétel, kezdjük elölről. Pár alkalom után megérti, hogy mi a szitu. Ha csak a fejét kötözöd, az alapvető problémát, miszerint szarik rá, hogy te is ott vagy, nem oldod meg, csak az izmait kényszeríted be egy feszes, merev tartásba, ami hosszútávon se neki, sem neked nem lesz jó.
2017. nov. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#4 köszönöm, majd megpróbálom. :)

#5 ez sem segített, ezért jutottunk el a kikötőszárig. :/ díjlovas pálcával kapott, de pár lépés után újra csinálta, utána meg már nem is érdekel

2017. nov. 12. 13:00
 7/9 A kérdező kommentje:
érdekelte*
2017. nov. 12. 13:00
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha pár lépés után megint csinálja, akkor megint odasózol neki, megtart közben a szár, zár a csizma. Amint megindul, mindez megszűnik, békesség. Ha megint kezdi, akkor újra. Addig, amíg rá nem jön, hogy akkor van békesség, ha normálisan viselkedik. Nem kell agyonverni, csak értse meg, hogy akkor nem hagyod békén, ha kajálni támad kedve. Ha nem reagál, akkor ráhúzol még kettőt, hogy vegye már észre magát.
2017. nov. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
47%
Nekem is azért volt régen a lovamon kikötőszár mert húzgálta a fejét, mert legelni akart. Szerintem ha mással nem megy akkor nyugodtan használd azt. Én tudom milyen érzés mikor a ló feje egyik pillanatról a másikra a földön lesz és hiába hajtod előre meg sem mozdul. Persze a pálcára az enyém rögtön megindult előre... Viszont miután a vezetőszárat nem tudtam használni, teljesen leszoktattam a fej lecsapkodásról. Csak akkor teszi le max. Ha meg kell állni valami miatt hosszabb időre. Az természetes hogy nem tetszik neki a kikötőszár, de majd még fogja szokni
2017. nov. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!