Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovamat új helyre vittük. Nem...

Lovamat új helyre vittük. Nem iszik es alig eszik. Mit tudok csinalni? Csak varni?

Figyelt kérdés
Eddig takarozva volt de levettem rola mert allandoan alaizzad. Remelem nem fazik meg. Egesz nap fel ala maszkal, szunet nelkul. Kulon karamban vana tobbi lo, ha elmennek messzebb akkor fel ala futkos. Este a boxban eszik de reggel az abrakot se eszi meg, se a szenat. Inni abszolut nem iszik. Ha dolgozok vele nincs semmi energiaja mar. csutortokon koltoztettuk. Ez normalis? tudok vmi csinalni vele? vagy csesszekl ra mar bocs a megfogalmazasert majd megnyugszik meg fog enni stb.? Arra gondoltam h vmi nyugtatos cuccot etetni vele de kerdeses h mikortol fog hatni.. egy ideg vagyok miatta.
2017. nov. 19. 11:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Biztosan stresszel az új hely miatt. Nem lehetne a többi ló közé engedni? Hátha könnyebben megnyugodna, mint egyedül.
2017. nov. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor biztos hogy nyugodtabb lenne. Csak az a baj h szinte az osszesen 4 labra van vas, az enyemen is. 😓
2017. nov. 19. 11:43
 3/8 A kérdező kommentje:
meg azért is akartuk hogy külön legyen, hogy a takarót a többi ne tépje le róla
2017. nov. 19. 11:45
 4/8 anonim ***** válasza:
Vázolom a helyzetet, hátha így megérted: megpróbáltad az egyszerű és kényelmes megoldást. Nem jött be, megszívtad. Jöhetnek a kényelmetlen ésvagy drága megoldások. Egy biztos, a problémát meg kell oldani, a probléma pedig az, hogy a lovad a társaságot. Engedd ki, szedesd le a patkód, vidd máshova, vegyél neki társalovat amit akarsz, sok megoldás van, de az az egy nem megoldás, hogy "nem lehet, mert csak". Akkor széttárjunk a karunk és azt mondjuk: nem lehet veled mit kezdeni...
2017. nov. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Úgy tudtam, hogy nem is szokás egyből egybeengedni őket. Meg egész nap látja őket, gyakran odajönnek hozzá a többiek. Összeszagolnak stb. Azzal meg nem tudom mit kezdjek, hogy éjjel sem iszik, amikor ott vannak mellette a lovak a boxban ugyanúgy. És reggel is, mikor az abrakot kapja. Az még hagyján hogy az enyémről levetetem a vasat, de mire a kovács ideér legalaább 2 hét. na meg a többi. Nem mondhatom azt h jó akkor most mivel én így döntöttem szedjétek le a vasakat az összesről. Kétségbe vagyok esve, ezen agyalok hogy mi a szar legyen. Azért lett elhozva, hogy jobb helye legyen. 😭😭
2017. nov. 19. 12:57
 6/8 anonim ***** válasza:
Én amúgy orvost is hívnék hozzá, mert bár egyértelműnek tűnik a gond oka, de az ördög nem alszik.
2017. nov. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Khm, bocs, véletlenül nyomtam a küldésre. Szóval a víz kérdés, ha hideg a víz, az okozhatja, hogy nem kéri. Melegítsd meg, és langyosan kínáld.

Nyugodtan beáztathatod az abrakot és esetlegesen a szénát is, hogy legalább azokkal vegyen magához egy kis vizet. Én inkább előbbinél ajánlom a vizezést.

Ha semmiképpen sem fogadja el, kínálhatod akár kamillateaként is a vizet, kevés cukorral.

2017. nov. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Délután is kimentem hozzá, ivott, azt nem tudom mennyit, de az önitató nem volt ugyanúgy tele mint ahogy hagytam. A hideg víz sosem volt gondja.Mindig ivott. Nyugodtabbnak is látszott vmivel. De lett jobb megoldás, pár napon belül már ugyanott fog enni mint a többi ló, csak a másik felén, szembe nekik. Remélem így megnyugszik.
2017. nov. 19. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!