Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Patrac is elolszlatja a súlyt?

Patrac is elolszlatja a súlyt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Leendő lovamat patraccal szeretném lovagolni úgy,hogy itthon nincs is nyereg a lóhátának ez jó?


Valamint ha már itt tartunk :) hogxan lehet a gyapjút tisztítani? Csak tisztítóban?

Köszönöm a válaszokat.


2017. nov. 19. 12:32
 1/10 A kérdező kommentje:
Természetesen kengyel nélkülit szeretnék
2017. nov. 19. 12:34
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Minimálisan osztja, de szőrén is simán lehet lovagolni. Nem lesz baja a lónak. Ha elég kövérke akkor neked sem fog fájni. :D
2017. nov. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem jó a hátának. Két kis ülőcsontocska terheli csak a hátát, és ez hosszútávon károsítja a ló egészségét - tehát nem két nap, és nem is két hét alatt épp. Plusz senki se tud annyira stabilan ülni, hogy kicsit se mozduljon el, sose, ez meg pláne nem tesz jó. Egy váz nélküli nyereg nem oszlatja el a súlyt, csak az ütődésektől kíméli valamelyest a hátat, mint egy ütéscsillapító felület.

De amúgy egy sima, egyszerű nyereg azért már elég olcsón beszerezhető használtan - de persze ott is észnél kell lenni, mert ha nem illeszkedik a ló hátára, nagyobb és súlyosabb kárt tesz, mint amennyi hasznot hajt.


Gyapjút én mindenképp tisztítóba vinnék, mert az a biztos.

2017. nov. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Semmiképp nem pénz sporólás céljából gondoltam a patracra.. Köszönöm a válaszokat. Nyeregből egy eric thomast néztem ki. Erről is jöhetnek a vélemények ;)
2017. nov. 19. 14:31
 5/10 A kérdező kommentje:

[link]

Ez az eric thomas nyereg


[link]

Patrac


Még érdekelnek kisebb távlovas versenyekhez használható nyergek. Bár ezekhez amikre én "járok" elég az univerzális is

2017. nov. 19. 14:44
 6/10 anonim ***** válasza:

Én használtan vennék egy jó minőségű túranyerget amúgy, vagy egy univerzálisat.

Amit linkeltél, az végül is jó lenne, én a magam részéről a használt nyergek pártján állok, mert azokat jellemzően tá lehet próbálni a lóra, stb-stb.


A patrac kérdés - a barefootnak szerintem jobb a marketingje, mint a termékek tényleges haszna.

2017. nov. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az ugrónyereg helyett - amire használnád - én inkább egy túranyerget ajánlanék, lévén azt a hosszabb használatra tervezték, nem a napi egy órás edzésre (lóról beszélek). A patrac nagyon jó dolog, heti egyszer. Tény, hogy igen szép ülést és egyensúlyt ad, jobban fogod érteni a ló mozgását, ez nyeregben lovagolva is sokat segít. De napi, hosszú használatban én is előnyben részesítem a vázas nyergeket, nem véletlen lettek anno kitalálva, hogy milyen hosszú meg milyen tömöttségű legyen a párna...
2017. nov. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

És egy váz nélküli túra nyereg?

Bocsánat azért vagyok ennyire bepörögve a váznélküli nyergek,patracokra mert nem rég volt lehetőségem kipróbálni őket és nagyon tetszettek. Nyergeből tényleng elég béna vagyok.. Úgyhogy ha jól értettem a váz oszlatja el a súlyt?

Tényleng elnézést a "buta" kérdéseimért.

2017. nov. 19. 21:31
 9/10 anonim ***** válasza:
Személyes tapasztalatom nincs, de pár év gyakorizás és egyéb fórumokon történő búvárkodás esszenciája az volt számomra, hogy a barefoot nyergek azoknak jönnek be, kvázi azoknak jó, aki mondjuk vaságyastól 40kg. Tehát "nagyobb" tömeghez már inkább parasztvakítás.
2017. nov. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

40 kg-nál is az, csak az még az a súly, ahol a károsodás később jelentkezik.

Ha a ló mozgását szeretnéd érezni, akkor close contact nyereg, esetleg egy jó díjlovas nyereg, az is nagyon szép ülést tud adni.

Vagy fel kell ülni szőrén futószárra egy pár alkalommal, és kifejezett ülésjavító edzést venni, akár voltizs hevederrel. Rengeteget segít - de napi több órás használatra váz nélküli nyerget biztos, hogy még álmomban sem.

2017. nov. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!