Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen típusú kötőféket...

Milyen típusú kötőféket használtok? Melyik vált be jobban?

Figyelt kérdés
Csomózott, vagy sima hagyományos? Egyik barátnőm csak csomózottat használ, mert, higy neki az bevált, 2havonta csinál újat, én a hagyományost használom, nekem az vállt be, bár a csomózottat nem használtam még :) nektek melyik vált be?
2017. nov. 23. 11:59
 1/7 anonim ***** válasza:
33%

A csomózott kötőfék valójában nem kötőfék a szó szoros értelmében. Nem hagyjuk rajta a lovon, nem kötünk ki vele lovat, stb. A csomózott kötőfék földről idomításhoz és lovagláshoz való, tehát használatában jobban hasonlít egy kantárra mint kötőfékre.


Tehát ha rendesen kötőfékként használnád, ló kikötésre, rajta lenne a karában, esetleg boxban, kikötnéd lószállítóban, akkor csakis a hagyományos kötőfék jöhet szóba, a csomózott nem erre való.

2017. nov. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az az igazság, nem nagyon szimpatizálok a csomózottal. :) én szeretem a hagyományosat, mivel a legelőn és a boxban is rajta van a lovamon :) csak véleményekre voltam kiváncsi :)
2017. nov. 23. 12:15
 3/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Értem én, hogy szimpatizálsz a csomózottal, szerintem meg van tök sok szép ugró nyereg, de ha nem ugrok, hanem díjlovagolok akkor minek?

Ezzel azt akarom mondani, hogy hiába tetszik a csomózott, ha nem arra használnád amire való, márpedig leírtad, hogy legelőn, boxban lenne rajta. Ezt pedig csomózottal nem azért nem szabad, mert veled akarnak kicseszni az emberek, hanem mert veszélyes.


Ha tetszik a csomózott és szeretnéd használni, akkor kezdj el földről dolgozgatni a lovaddal, lovagold kötőfékben, akkor rá tudod tenni a csomózottat, majd ha végeztél a lovaglással akkor leveszed róla, ráteszed a hagyományos kötőféket, és már mehet is ki a karámba. Itt a megoldás, így mindenki nyer, neked lehet csomózott kötőféked, a lovat pedig nem veszélyezteted azzal, hogy arra használod amire nem való... :)

2017. nov. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Félre értetted, abszolút nem szeretnék csomózottat :)
2017. nov. 23. 12:24
 5/7 anonim ***** válasza:

Jaj bocsánat, nem láttam a nem-et :D


Akkor nincs is gond, használd a hagyományosat továbbra is és kész.. Esetleg szólhatsz a barátnődnek is, hogy mire való a csomózott és hogy másképp veszélyes lehet. :)

2017. nov. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
:D barátnőm minig le veszi róla, de én meg mondom őszintén inkább csak lovagláskor veszem le rola :)
2017. nov. 23. 12:34
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Szigorúan hagyományos :)
2017. nov. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!