Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek, hogy ne legyen...

Mit tegyek, hogy ne legyen ilyen a lovam?

Figyelt kérdés

Hogyan tanítsam meg arra a lovam, hogy ha le esek ne szaladjon el hanem álljon meg.

Van egy 4 éves lipicai lovam és eléggé bakolós típus így nem merem kivinni terepre.

Segítsetek mert le akarom győzni a félelmemet!



2017. nov. 30. 19:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne ha arra tanítanád meg, hogy ne bakoljon? Egy 4 éves ló még szinte csikó, tapasztalt lovasra van szüksége, aki ha kell kiüli a bakolását és segít neki levezetni az energiáit.
2017. nov. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Meg a fentieken túl "rávezeti" a lovat, hogy akármilyen nagy a vigasság, nekünk annyira nem poénos a bakolás meg a pattogás... De az elmenés egyébként egyedfüggő.. Van, aki tudja magától, és van, aki úgy van vele, hogy jeee, ugráljunk, jéé, könnyebb lett, futáááás. Talán egy idő után elhiggad. De érdemes lenne keresni rá egy valóban tapasztalt lovast, aki legalább heti 1-2 alkalommal fel tud rá ülni. Tudom, sok pénz, de a baleset esetleg az életedbe kerülhet.
2017. nov. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Azért szalad el, mert megilyed mikor leesel. Hisz csikó még. Csak egyszer el ne találjon a lábával.
2017. dec. 1. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem először a bakolás okát kéne megtalálni.

Azért 4 évesen még elég gyerek, szóval lehet benne játékosság, istállógőz is. Ilyenkor lovaglás előtt futószárazd le és ott ugrálja ki magát (de ne egyből vágtával kezdj, hanem szépen építsd fel).


Ha nem ez az oka, akkor lehet pl nem megfelelő felszerelés, ami töri vagy kényelmetlen neki, esetleg lovashiba, hogy te vagy túl sok neki, vagy csak szimplán ellenkezik.

Neked kell rájönnöd edzői segítséggel, hogy mi az ok, aztán kikezelni, illetve megtanulni fennmaradni.


A lovad csak akkor nem fog kinthagyni, ha már olyan erős bizalmi kapcsolat van köztetek, hogy nem az az első gondolata, hogy miután katapultáltál hazamenjen. Ennek kialakítása pedig hosszú idő.


A másik az, hogy terepre csakis kísérővel menjél, mert egy ilyen nem túl elegáns leszállás után nem biztos, hogy leszel olyan állapotban, hogy a lovad után menj, vagy esetleg segítséget hívj. Másrészt, ha van ott másik ló, kisebb eséllyel indul útnak.

"Butamobil" alap, lovagláskor mindig legyen nálad, mert nem olyan kényes, mint egy telikijelzős okosteló, illetve mindig szóljatok valakinek. Ha átmentetek országúton is, és a ló lelépett mindenképp hívd fel a rendőrséget, mert ezzel akár életet is menthetsz a lovadét és másokét is.


(Bocsi off: én egyszer leestem és a lovam útnak indult, persze, hogy megtalálta főutat, a rendőrök intézkedtek, és pk mondták, ha ilyen van egyből hívni kell őket, hogy merre mehet a ló, mert akkor leállítják a forgalmat és biztosítják az utat. Barátnőm lova emiatt pusztult el, pont így ütöttel el egy autó, sajnos a ló elpusztult és még szerencse, hogy a kocsiban ülő családnak nem lett baja)

2017. dec. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

"Mi lenne ha arra tanítanád meg, hogy ne bakoljon? "


Ahhoz értenie kellene az idomításhoz,azért magyar lótartótól ilyet ne várjunk el,hisz nem a tudasuk miatt tart a többség lovat :)

2017. dec. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Nekem személy szerint egy nóniusz lovam van és ha esetleg ledob pl.terepen anyi hogy fut egy két kört a mezőn kiugrálja magát és visza jon és megáll nekem 5 éves a lovam
2017. dec. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mire a rendőrök kiérnek, addigra már rég átment néhány úton. :D
2017. dec. 2. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az en lovam ugyanezt csinalta 13 evesen is. Egy hete szokott le rola. Nemtudom h te az az eroszak mentes lokikepzes hive vagy v nem (nem mintha ez egy eroszakos megoldas lenne) eloszor is:ha elkezd bakolni azonnal tudast veleh:NEM! Ezt mond neki 2.ha bakol a futoszarat rantsd meg (ez nem faj neki csak erzi h rosszat csinalt) 3.vagy az ostorral csapjal egy nagyot a foldre jo hangosan es kozbe mond h nem ezzel is tudatva h rosszat csinalt. En egyedul igy szoktattam le rola a lovamat magamtol. Az elso 2 napban majd megprobal bakolni meg lehet h kisebbeket kirug de errol majd leszokik
2017. dec. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!