Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Otthon tartott lónál/lovaknál...

Viko007 kérdése:

Otthon tartott lónál/lovaknál ha nincs fedett pálya akkor hogy oldjátok meg az őszi esős és a teles jeges időszakot?

Figyelt kérdés
Járatás szempontjából.
2017. dec. 1. 11:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Jó szarul. Ha lefagy akkor game over,maximum a karámban el lehet de lovagolni max terepen ,ha nagyon gáz ott is csak séta.Eső nem gond ha bevállalod és van takaró,száraz szalma utána,csak nem kényelmes szarrá ázni. Egyébként nálunk sincs fedeles,sok pénz lenne tudom de egy lovarda fedeles nélkül tény h csak egy szezonális dolog még be nem jön az anal black monster,utána nézegetheted a lovat az istállóban.
2017. dec. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi trágyakört raktunk le anno, és azon futószáron dolgoztunk, esetleg kicsit idomítani felültem, vagy terep.
2017. dec. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hideg időszakban a mozgatása ugyan úgy van mint a többinél? Mondjuk 1 óra mozgatás 3 járó módban utána csutakolás amíg száraz nem lesz, takaró. Víz egy óra után? Vagy lehet langyos vizet adni neki egyből? Sokféle módszert hallottam de nem tudom, hogy melyik jó melyik nem.
2017. dec. 1. 17:08
 4/8 anonim ***** válasza:
Legjobb ha csak akkor itatod ha visszaszáradt teljesen.
2017. dec. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Otthon nálam nincs pálya, a legelő meg domboldalon van, így marad a terep.
2017. dec. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sárfüggő, hogy karám vagy terep, leginkább terep mert nem szerencsés cuppogni. Hidegben figyelni kell a hosszabb bemelegítési és leléptetési időre az izmok miatt; nyáron 15 perc lépéssel szoktunk kezdeni, hidegben ez inkább 25 percre nyúlik. A munka utáni itatással mindenképp érdemes legalább 45 percet várni, utána is langyos víz. Valaki szerint ez túlzott elővigyázatosság, én inkább elkerülöm a bajt, ha tehetem.
2017. dec. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hat valahogy muszaj lemozgatni az ugy nem allapot h 6 honapot csak zabal a lovad. Ha nagyon jeges v csuszik akk nsm ajanlatos de ha ugy a 2 kozott van akk futoszaraztathatnad is. DE! mindenkeppen rakj ra utanna egy lotakarot ha megizzadt, mert meg fog fazni a lovad. Ez olyan, mintha de izzadtan kimesz a hidegre es utanna megfazol. Es mivel a lovak nem tudnak a szajukon keresztul levegot venni ezert nem ajanlatos h megfazzon...
2017. dec. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálunk sincs fedeles

Mezojukon legelőn futoszarazni tilos ilyenkor terepre megyünk nincs más megoldás

Tőlünk egy 20perc sétára van egy kis mező ami mindenre jó és sosem szar télen sem mi oda szoktunk járni más megoldás nincs sajna

2017. dec. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!