Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miből áll egy otthoni lótartás...

Miből áll egy otthoni lótartás? Valaki letudná ezt írni, hogy telik a napja, mennyit foglalkozik vele, stb.

Figyelt kérdés

2017. dec. 2. 22:55
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Szülők etetnek, én meg egész nap lovagolok.
2017. dec. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Reggel etetés, trágyázás, délben etetés, délután lovaglás, ha van rá idő, este etetés, trágyázás.
2017. dec. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
És nincs újév, húsvét, karácsony, "majd holnap", nyaralás, kirándulás, reggel tovább alvás, stb... Legalábbis megbízható segítség nélkül nem. Ez mindennapi program. Ha nincs önitató, itatni is kell. Napi 5x akár.
2017. dec. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mennyi időt vesz igénybe?
2017. dec. 3. 19:18
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az összeset.
2017. dec. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Iskola/munka mellett: reggel 5-6 körül kelsz, etetsz, aztán kiengeded a lovat a karámba(legyen fedett beálló), beszénázol, friss vizet töltesz. Go munka/suli. Hazaérsz, kitrágyázol,bealmolsz, foglalkozol a lóval (futószár vagy lovaglás),aztán este etetés. Nálunk így néz ki egy nap, hanem is ülök fel mindig, de hetente 3-4 alkalommal mozgatom.

És ezt mindig, mindennap, esőben, hóban fagyban, 40 fokban... nincs ünnepnap, nincs hétvége, nyaralni is úg ytudsz elmenni, ha van kire bízni a lovat. Igaz hétvégén nem 6kor etetek csak 8kor, de a lovam ezt tudja :D

Kemény dolog, sok lemondással és utánajárással jár, mert zabot, szénát meg kell venned, fuvart szerezni, meg aki segít lepakolni stb.

A legrosszabb az, amikor beteg vagy, mert akkor is csinálni kell,amikor megmozdulni sincs energiád.

2017. dec. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 verakot válasza:
100%

Szia.

A hivatalos papírokról és előírásokról ne is beszéljünk

Telephely engedélyeztetése

Trágya tároló/elszállítás,

rideg tartás esetén 1Ha per ló legelő

és meg egy kupac szarakodás hogy senki ne tudjon megbüntetni

2017. dec. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém ismerősnél lakik, nagy karámmal, beállóval, tehát nem kell külön karámozni, ha akar kimegy, ha nem, nem. Előtte van egy bála gyepszéna, önitató. Reggel odaadják neki az összekészített abrakot, én pedig kimegyek minden délután, dolgozok vele (ápolás, szerelés, lábmosás, visszaápolás, cirka 1,5-2 óra). Ki-bealmozok (15 perc), abrakolok, locsolok neki lucernaszénát, bekészítem másnapra az abrakkal együtt és lámpaoltás. Tehát ha dolgozik a ló, 2,5-3 órát rá lehet szánni napi szinten. Plusz takarmányvásárlás, hordás, javítási munkálatok, stb.
2017. dec. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
49%
Ha így állsz hozzá hogy mennyi idő akkor ne kezdj bele. Ha tényleg szeretnéd nem merülne fel ez a kérdés benned. Rengeteg időt vesz igénybe az igényes állattartás. És jól írták, se karácsony se szülinap, a lónak akkor is enni, inni kell.
2017. dec. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én ugyan nem otthon tartom a lovamat viszont tudok tippeket adni. Ugye ahhoz hogy lovat tarthass otthin vannak feltetelek amiket teljesíteni kell ahhoz hogy a ló jól érrezze magat. Először is fedett beálló, karám, szalma( vagy amit raksz a lovad alá) széna ..amire figyelni kell hogy jó minőségű legyen és árpa/zab ..vagy amit a ló szokott enni. Ugye a ló sok torodessel jar. Ott kell lennie vele valakinek egesz nap. Nem lehet csak ugy magára hagyni. Etetni kell, trágyázni alóla stb. Es ami még dontos hogy ne legyen maganyos. Hogy legyen időd vele foglalkozni. Én azert tartom most speciel bértartásban a lovam..Mivel még tanulok es igy nincs annyi időm mint egyeseknek. Viszont amikor tehetem ott vagyok. Ha neked sincs idod es az anyagi helyzeted is engedi akkor szerintem ebbol a szempontbol jobb lenne a bertartas neked is. De ha van időd és energiád akkor hajrá! És beszélj egy szakemberrel mindenképpen 😉
2017. dec. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!