Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tudnátok segíteni? Bővebben lent

Tudnátok segíteni? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kb. 3 hete lovagolok egy lovat. 15 éves lipicai herélt. Alaphangon nagyon menős, egyfolytában beugrik alattam vágtába de az utóbbi időben kezdünk összeszokni és már egész jól vissza tudom fogni. A probléma az, hogy rögtön a pálya mellett, az egyik hosszú fal mentén van a többi ló karámja, és amikor emellé a hosszú fal mellé, a sarokba érek vele (ahol a többi ló van), egyszerűen mindig megáll. Lépésben még csak-csak elmegy, de ügetve nem bírunk továbbmenni.. Az a baj hogy a ló csettintésre dolgozik, és sarkat nem is használok nála mert nem reagál annyira rá és nem is szereti. Azt próbáltam, hogy már hosszú fal elején hajtom, de akkor is megáll. Már a sarkamat is használtam a csettintés mellett, de mindegyikre csak lerakja a fejét és sunyít is néha, de nem gyorsít. Mindkét kézre próbáltam, alakzatokat is pl. nyolcas, de úgysem meg. És így elég nehéz vele hogy megáll, nagy nehezen továbbmegy majd 10 méter múlva meg vissza kell fogni.. Kissé tanácstalan vagyok. Pálcát nem akarok használni. Tudtok segíteni hogy mit csináljak, hogy rendesen menjen?



2017. dec. 5. 19:18
 1/5 anonim ***** válasza:
56%

Makacs egy ló

De le ne szállj ne engedj meg neki mindent

Ne az legyen amit ő akar

És használhatsz itt már nyugodtan pálcát ha ilyen

Fejedre fog nőni ha nem vagy határozott és itteni babusgatod hogy jajj pálcát nem akarok használni hát ez már s.ggf.js.g az ő részéről

Nekem ez erről a véleményem

(Tapasztalatból beszélek)

2017. dec. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes lenne ott futószárazni, ott nyugodtan alányúlhatsz az ostorral, csak hogy érezze, mi a feladat. Ha ilyenkor mindig megtoldod egy határozott vezényszóval (NEM, TOVÁBB, stb), azt nyeregben is használhatod, akkor már tudni fogja, hogy ha nem kotor előre, zsibbadni fog a szebbik fele. Lippek nagyok okosak, csak sajnos a maguk malmára szeretik hajtani a vizet...
2017. dec. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%
Nem túl szerencsés, hogy nem ismeri a a sarok-lábszársegítséget. Hogyan fordítod így, csupán szárral? Előrehajtó csípőre reagál? Ha van rá lehetőséged, szerintem dolgozz vele ezen földről (léptesd el oldalára való nyomással, ahogy ellép nyomást megszünteted).
2017. dec. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Elölről kell kezdeni mindent, mintha csikó lenne. Megtanítani neki a csizmára való megfelelő reagálást, és a szárhasználatra való reagálást is. Legyen nálad pálca is. Ha nem megy, akkor csizma, ha nem reagál, pálcával megerősíteni a segítséget. Ha megy, akkor békén hagyod azonnal. Ha megint esne vissza, akkor elölről kezdeni az egészet.

Felvétel ugyanez. Adod a segítséget, ha reagál, egyből beszünteted - ez a jutalma, a békesség, ezért fogja legközelebb is megtenni. Ehhez fontos, hogy a segítségeid nyugodtak és biztosak legyenek.

Ne legyen húzva-vonva-rúgva, mert nem lesz jobb - sem neked, sem neki. egy edző, vagy tapasztaltabb lovas külső segítsége sokat segítene.

2017. dec. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
55%
Kell egy 120 centis idomítópálca, és oda kell csípni a combjára. Kétszer megcsíped, harmadszorra már a csípő előretolására is haladni fog.
2017. dec. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!