Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Magárahagyni a csikót?

Szisza2004 kérdése:

Magárahagyni a csikót?

Figyelt kérdés
Kaptam egy 1 éves csikót. Vezetésre jól megy nem harap nem rug, lábát jól adja, pucolgatom stb. Nem azzal van gondom, hogy nem tudom, hogy mikor kell belovagolni, mert én 3-4 éves koráig nem fogom kínozni. Azt szeretném kérdezni, hogy lassan lehet-e futószárazgatni, szoktatni a zajokhoz stb. Kivinni a kertbe? Mert a lovasoktatóm (lovagolok 6 éve) azt mondta, hogy 3 éves koráig ne csináljak vele semmit, csak hagyjam, hogy egyen, igyon és foglalja a boxot. Én pedig nem szeretném, hogy ,,elkanászosodjon,,. Akkor mit tehetek? (voltam már ilyen esetnek a tanúja, hogy a loval nem lehetett bírni)
2017. dec. 7. 14:10
 1/6 A kérdező kommentje:
már sikerült csikót betanítani (saját magam)
2017. dec. 7. 14:13
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem kérdeznél ilyet,közelében nem voltál te csikóbetanításnak. 1-2éves lónak tudnia kell menni vezetőszaron,kötőféken,lábait adja,tűrje a kikötést,pucolást,menjen át masik oldalra ha kéred . 2,5-3 éves kortól nyereg,kantár,futószár,felhasalgatás stb.. Nem tudom miért kanaszodna el azért mert 1 évesen nem roppantod meg a hátát..
2017. dec. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%

Egy ekkora csikónak a legjobb az, ha más csikók társaságában van, lehetőleg tágas legelőn.

Kifutja magát, megtanul más lovakkal viselkedni, nem hízik el, jól fejlődnek az izmai.

Helyedben legalább egy évre ménesi tartásba adnám, inkább másfél, kettőre is. Stabil alapot nyújtana neki az életében.

2017. dec. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Jól mondja az edződ. Az a legjobb a csikónak, ha élete első pár évében megtanul lóként viselkedni. Nem fog "elkanászodni", hacsak nem zárod napokra boxba hogy az unalomtól felvegyen egy csomó rossz szokást, ne tudja levezetni az energiáit és akár agresszívvá váljon. Rohangáljon lehetőleg egy dombos legelőn, ahol az izmai is szépen tudnak fejlődni,tanuljon meg más lovak közé beilleszkedni aztán 3 évesen el lehet vele kezdeni a munkát.

Nem tudom, milyen esetnek voltál tanúja,de egy ló emberi hozzáértés hiánya miatt válik "kezelhetetlenné",ugye tudod?

2017. dec. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hacsak nem csődör, akkor más lovak közt van a helye. Csődör csikót le kell választani a többitől, de a legjobb neki akkor is a nagy karám, vagy a legelő.

Bokszban tartani 0-24 természetesen tényleg rossz ötlet, és mindenképp mozgatni kell, mert abból baj lesz. De ez a mozgatás nem futószár, mert szétmennek a lábai. Tedd ki legelőre, a bokszos tartás nem segít, jellemzően csak árt - szóval ha 3 éves koráig csak állítani akarod, akkor egy roncs lovad lesz, aki soha nem fejlődi ki magát rendesen, és mellé idegbeteg is lesz, nem fog tudni lóként viselkedni, mellé jó eséllyel félős is lesz. Ha csak estére van bokszban, amúgy kint rohangál a maga kedvére, akkor meg felesleges tőle mást kérni. Lábát adja, köthető, vezethető, körmölhető, pucolható, alap orvosi látogatást nagyobb cirkusz nélkül túléli (vérvétel, oltás).

2017. dec. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha legelőn van nyugodtan magára hagyhatod, hetente párszor azért vezetgesd, vedd fel a lábait (körmölni is kell!), tölts vele időt. Boxban pedig ne tartsd napokig bezárva.
2017. dec. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!